Zamknij

Wilfredo Leon pojawi się w Katowicach. Siatkarz dostał specjalne zaproszenie

28.08.2022 12:59

Wilfredo Leon jest jednym z największych nieobecnych w kadrze reprezentacji Polski siatkarzy na mistrzostwa świata. Jak się jednak okazuje, siatkarz zamierza... pojawić się w Katowicach. O wszystkim poinformował profil "Aleja Gwiazd Siatkówki".

Wilfredo Leon
fot. Piotr Matusewicz/East News

Reprezentacja Polski siatkarzy jest uznawana za jednego z faworytów do wygrania mistrzostw świata siatkarzy 2022. Przypomnijmy, że Polacy bronią dwóch mistrzowskich tytułów zdobytych w dwóch ostatnich mundialach z rzędu.

Na inaugurację turnieju podopieczni Nikoli Grbicia pewnie pokonali reprezentację Bułgarii 3:0. Siatkarze zaprezentowali się z dobrej strony, mimo że muszą radzić sobie bez Wilfredo Leona.

Wilfredo Leon pojawi się w Katowicach

Nasz reprezentant przed MŚ musiał poddać się operacji kolana. Początkowo mówiło się, że będzie on zdolny do gry na turnieju, jednak ostatecznie to się nie stało. Selekcjoner Grbić zdecydował, że Leona zabraknie w zespole.

Jak się jednak okazuje, Leon w niedzielę, 28 sierpnia, pojawi się w Katowicach, czyli w miejscu, gdzie reprezentacja Polski rozgrywa swoje mecze grupowe. Taką informację przekazał profil "Aleja Gwiazd Siatkówki" na Facebooku.

Wszystko związane jest z odsłonięciem pamiątkowych tablic z odciskami dłoni. Oprócz Leona zaproszeni zostali także Artur Szalpuk, Krzysztof Ignaczak, Damian Schulz i Robert Prygiel. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15:00. Z kolei starcie Polska - Meksyk zaplanowano na 20:30.

loader

RadioZET.pl/Aleja Gwiazd Siatkówki