LSK: Upadek czterokrotnego mistrza Polski

Krzysztof Sobczak
07.05.2018 16:24
Muszynianka Muszyna upada
fot. MIROSLAW PIESLAK/SE/EAST NEWS

Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna, które w zakończonych rozgrywkach zajęły ósme miejsce, nie wystartują w przyszłym sezonie w rozgrywkach ekstraklasy. Taką decyzję podjęły władze małopolskiego klubu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Rada Nadzorcza oraz Zarząd Małopolskiego Klubu Siatkówki Muszyna S.A. informuje, że sezon 2017/2018 jest ostatnim sezonem, w którym zespół mający swoją siedzibę w Muszynie, występował w najwyższej klasie rozgrywkowej, tj. w Lidze Siatkówki Kobiet. Siatkówka w Muszynie pozostanie na poziomie dzieci i młodzieży. Dokładne informacje wyjaśniające zostaną podane oddzielnym komunikatem w najbliższym czasie" – czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Zobacz także

Według nieoficjalnych informacji klub z Małopolski prowadzi negocjacje w sprawie sprzedaży swojego miejsca w najwyższej kasie rozgrywkowej z MKS Radomką Radom. Trudna sytuacja siatkarek z Muszyny wiąże się m.in. z odejściem, po pięciu latach, sponsora – Polskiego Cukru.

Lata sukcesów Muszynianki

W minionym sezonie drużyna z Muszyny zajęła ósme miejsce w rozgrywkach ekstraklasy.

- Jeszcze w lutym byliśmy zespołem, który liczył się w walce o czołową czwórkę, ale potem pojawiły się informacje o tym, że to może być ostatni sezon w ekstraklasie i wszystko zaczęło się sypać. Skończyliśmy na ósmym miejscu, które było poniżej możliwości zespołu i wykonanej przez nas pracy. W sporcie trzeba mieć jednak "czystą głowę" – tak podsumował sezon trener Bogdan Serwiński, twórca największych sukcesów Muszynianki.

Klub z Muszyny na najwyższym poziomie rozgrywek występował od 2003 roku. W dorobku ma cztery tytuły mistrza Polski w 2006, 2008, 2009 i 2011 roku, Puchar Polski w 2011 roku, a w 2013 roku triumfował w Pucharze CEV. Przez lata "dostarczał" szereg zawodniczek do reprezentacji Polski, m.in. Annę Werblińską, Izabelę Bełcik, Mariolę Zenik, Joannę Mirek, Joannę Kaczor, Agnieszkę Bednarek-Kaszę czy Milenę Rosner.

RadioZET.pl/PAP/KS