Bomba transferowa w LSK. Jovana Brakocević siatkarką Grotu Budowlanych Łódź

Krzysztof Sobczak
10.08.2018 15:33
Jovana Brakoceivć siatkarką Grotu Budowlanych Łódź
fot. JAN KUCHARZYK/EAST NEWS

Jovana Brakocević została siatkarką Grotu Budowlanych Łódź - poinformował klub. To jedna z najlepszych zawodniczek na świecie występująca na pozycji atakującej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Debby Stam-Pilon, Maja Ognjenović, Stefana Veljković, Madelaynne Montano, Carolina Costagrande - to tylko niektóre z zagranicznych utytułowanych zawodniczek, które występowały w Lidze Siatkówki Kobiet. Jednak tak wielkiej gwiazdy jak Jovana Brakocević w polskich rozgrywkach jeszcze nie było.

Sukcesy Jovany Brakocević

30-letnia serbska atakująca ostatnio broniła barw rumuńskiego CSM Bukareszt, ale wcześniej, przed urlopem macierzyńskim, występowała m.in. w Vakifbanku Stambuł, Imoco Volley Conegliano czy Nordmeccanice Modena. Z tureckim klubem dwukrotnie triumfowała w Lidze Mistrzyń, na swoim koncie ma m.in. mistrzostwa Serbii, Chin, Turcji i Azerbejdżanu.

Równie duże sukcesy osiągnęła w reprezentacji Serbii. W swojej kolekcji ma mistrzostwo i wicemistrzostwo Europy, srebrny medal igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro i brązowy medal mistrzostw świata. Była filarem ekipy, która w 2011 i 2013 roku wygrywała Grand Prix.

- Jestem bardzo podekscytowana i szczęśliwa, że będę grała w Grot Budowlanych Łódź. Zawsze chciałam grać w Polsce, w polskiej lidze, która jest bardzo silna. Nie mogę się doczekać, kiedy zacznę! Zawsze chcę wygrywać wszystko, taki jest mój cel, cel zespołu, dlatego uważam, że będzie to świetny sezon - powiedziała Jovana.

- Po odejściu Kai Grobelnej długo szukaliśmy zawodniczki na pozycję atakującej. Nie chcieliśmy by to był przypadkowy wybór. Szukaliśmy zawodniczki, która będzie niekwestionowaną liderką. Ogromnie cieszę się, że rozmowy zakończyły się podpisaniem kontraktu - powiedział prezes klubu, Marcin Chudzik.

RadioZET.pl/budowlanilodz.pl/KS