Zamknij

Znamy skład Polaków na drugi turniej Ligi Narodów siatkarzy. Powrót gwiazd

19.06.2022 12:38

Ośmiu zmian dokonał Nikola Grbić w składzie na drugi turniej Ligi Narodów siatkarzy 2022 w Sofii. Do kadry dołączy kapitan Bartosz Kurek czy jeden z najlepszych siatkarzy minionego sezonu w PlusLidze Kamil Semeniuk.

Znamy skład Polaków na drugi turniej Ligi Narodów siatkarzy
fot. SYLWIA DABROWA/Polska Press/East News

Reprezentacja Polski siatkarzy z pierwszego turnieju Ligi Narodów 2022 w Ottawie wróciła z bilansem 3-1. Biało-czerwoni pokonali medalistów olimpijskich - brązowego Argentynę oraz złotego Francję, a także Bułgarię. Jedyną porażkę drużyna Nikoli Grbicia poniosła w rywalizacji z Włochami. To daje im 4. miejsce w tabeli.

Serbski szkoleniowiec do Kanady zabrał młody zespół, pozbawiony największych gwiazd, w tym kapitana Bartosza Kurka. Szansę dostali m.in. Karol Butryn, Jan Firlej czy Rafał Szymura. Całej trójki zabraknie w drugim tygodniu zmagań w Sofii. Do Bułgarii nie pojadą też Łukasz Kozub, Bartłomiej Lipiński, Karol Urbanowicz, Maciej Muzaj i Karol Szymura. W niedzielę poznaliśmy 14-osobową kadrę na turniej rozgrywany na Bałkanach.

Skład Polski na LN siatkarzy w Sofii

Miejsce w zespole utrzymali libero Jakub Popiwczak, przyjmujący Bartosz Kwolek i Tomasz Fornal oraz środkowi Karol Kłos, Jakub Kochanowski i Mateusz Poręba. W Sofii po raz pierwszy w tym sezonie zobaczymy w narodowych barwach Bartosza Kurka, Aleksandra Śliwkę czy Pawła Zatorskiego. Oprócz nich zagrają Łukasz Kaczmarek, Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz, Kamil Semeniuk i Mateusz Bieniek. Gro z nich to siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, którzy na początku sezonu reprezentacyjnego otrzymali wolne po mistrzowskich rozgrywkach.

W drużynie nie ma kontuzjowanych Wilfredo Leona i Bartosza Bednorza.

W Sofii reprezentacja Polski zmierzy się z liderem USA, a także z Kanadą, Australią i Brazylią. "Canarinhos" będą pierwszym przeciwnikiem biało-czerwonych w drugiej odsłonie Ligi Narodów. Ten mecz odbędzie się w środę 22 czerwca.

  • Libero: Jakub Popiwczak, Paweł Zatorski
  • Rozgrywający: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz
  • Przyjmujący: Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka, Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek
  • Atakujący: Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek
  • Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba

RadioZET.pl/PZPS