Zamknij

Zmiany w formacie Ligi Mistrzów siatkarzy, polskie kluby gospodarzami

30.10.2020 21:43

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PGE Skra Bełchatów będą gospodarzami turniejów grupy A Ligi Mistrzów siatkarzy. Z kolei w LM siatkarek jednym z organizatorów został ŁKS Commercecon Łódź. W piątek Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) w porozumieniu z klubami zdecydowała się na zmianę formuły rozgrywania fazy grupowej tych rozgrywek.

siatkarze PGE Skry Bełchatów
fot. skra.pl

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PGE Skra Bełchatów zorganizują turnieje LM siatkarzy. W piątek CEV zmieniła format, w którym nie będzie rywalizacji w systemie: mecz i rewanż. Zamiast tego drużyny z pięciu grup (po cztery ekipy każda) zagrają dwa turnieje, w których będą walczyć systemem każdy z każdym. W tym sezonie w gr. A znalazły się dwie ekipy z Polski - Bełchatów i Kędzierzyn-Koźle oraz z Belgii - Lindemans Aalst i Tucji - Fenerbahce Stambuł.

Trzeci polski zespół, który ma zapewniony udział w fazie grupowej LM - VERVA Warszawa Orlen Paliwa (gr. D) zagra dwa razy na wyjeździe: w dniach 15-17 grudnia w Belgii oraz 9-11 lutego przyszłego roku we Włoszech.

- Gra we własnym obiekcie to duży atut, a w momencie, w jakim się znajdujemy tym większy, bowiem unikamy podróżowania po Europie. Liczymy i wierzymy, że sytuacja związana z epidemią do tego czasu uspokoi się na tyle, że organizacja turnieju nie będzie zagrożona - powiedział cytowany przez oficjalną strona klubową prezes Zaksy Sebastian Świderski.

Pierwszy z turniejów odbędzie się w dniach 8-10 grudnia, a drugi 26-28 stycznia przyszłego roku.

LM siatkarek: ŁKS Commercecon Łódź zorganizuje turniej

W przypadku Ligi Mistrzyń jeden z turniejów zaplanowano w Łodzi. W lutym przyszłego roku ŁKS na własnym parkiecie podejmie grupowych rywali w grupie C - turecki VakifBank Stambuł, francuski ASPTT Mulhouse i bułgarski Marica Płowdiw.

- Na przestrzeni ostatnich sezonów nasz klub zdążył pokazać się z bardzo dobrej strony - organizacyjnie, sportowo i kibicowsko. Organizacja turnieju będzie wyzwaniem, które podejmiemy z wielką przyjemnością i nadzieją, że w lutym w łódzkiej Sport Arenie będą mogli zasiąść już kibice – podkreślił klub z Łodzi.

Organizatorem drugich zawodów w tej grupie będzie Marica Płowdiw (24-26 listopada).

Gospodarzem jednego z turniejów w grupie E będzie też Chemik Police. Zawody, w których zagrają również drużyny Dynama Kazań (Rosja), VK UP Ołomuniec (Czechy) oraz Igor Gorgonzola Novara (Włochy) również odbędą się w dniach 2-4 lutego przyszłego roku.

RadioZET.pl/PAP