Zamknij

Polskie zespoły poznały rywali w siatkarskiej LM. "Grupa śmierci" ZAKSY

24.09.2021 21:42
Polskie zespoły poznały rywali w siatkarskiej LM
fot. Tomasz Kudala/REPORTER/EastNews

Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle, zwycięzca ostatniej edycji siatkarskiej Ligi Mistrzów, zagra w grupie z byłymi triumfatorami rozgrywek Cucine Lube Civitanova i Lokomotiwem Nowosybirsk oraz debiutantem - OK Merkur Maribor. Losowanie odbyło się w piątek w Lublanie. Rywali poznały też pozostałe polskie drużyny - Jastrzębski Węgiel i Projekt Warszawa.

W Lidze Mistrzów wystąpi 20 zespołów w tym trzy polskie ekipy - Zaksa, Jastrzębski Węgiel oraz Projekt Warszawa. Uczestnicy zostali rozlosowani do pięciu grup, gdzie rywalizacja toczyć się będzie systemem "każdy z każdym" (mecz i rewanż). Do ćwierćfinałów awansują zwycięzcy grup oraz trzy zespoły z drugich miejsc z najlepszym bilansem.

Kędzierzynianie trafili na bardzo wymagający rywali. W grupie C przyjdzie im się zmierzyć ze zwycięzcą Ligi Mistrzów z 2019 roku - włoskim Cucine Lube Civitanova oraz triumfatorem sprzed ośmiu lat rosyjskim Lokomotiwem Nowosybirsk. Stawkę uzupełnia OK Merkur Maribor ze Słowenii, który debiutuje w Lidze Mistrzów.

LM siatkarzy - GRUPY

Teoretycznie na łatwiejsze drużyny trafiły pozostałe polskie kluby. Mistrz Polski w grupie A zmierzy się z "etatowymi" uczestnikami LM - niemieckim VfB Friedrichshafen, belgijskim Knack Roeselare oraz zwycięzcą kwalifikacji. Z kolei przeciwnikami warszawian w grupie B będą Dynamo Moskwa, Ziraat Bankasi Ankara (Turcja) oraz VC Greenyard Maaseik (Belgia).

Rywali poznały też drużyny kobiet - Grupa Azoty Chemik Police i DevelopRes SkyRes Rzeszów.

Początek fazy grupowej zaplanowano na 30 listopada. Finał odbędzie się 21 lub 22 maja przyszłego roku.

RadioZET.pl/PAP/lic/ sab/