LM siatkarzy: Ważne zwycięstwo Vervy Warszawa

29.01.2020 21:32
Verva Warszawa pokonała Benfikę Lizbona

Siatkarze Vervy Warszawa Orlen Paliwa wygrali z Benficą Lizbona 3:0 (25:21, 25:13, 25:22) w meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów. Wicemistrzowie Polski, którzy umocnili się na drugim miejscu w tabeli, mają w dorobku dwa zwycięstwa i tyle samo porażek.

Gracze Vervy Warszawa zaczęli od prowadzenia 3:0, ale potem mieli kłopoty ze skończeniem ataku. Goście nie tylko doprowadzili do remisu, ale i zaczęli budować przewagę. Po dwóch asach z rzędu Raphaela Oliveiry prowadzili 10:6. Bartosza Kwolka, który z sześciu ataków skończył tylko jeden, zmienił na przyjęciu Igor Grobelny. Belg polskiego pochodzenia punktową zagrywką dał sygnał do odrabiania strat, ale dwupunktowa przewaga Benfiki utrzymywała się jeszcze jakiś czas, z powodu czego niezadowolenia nie ukrywał Anastasi. Końcówka należała jednak do jego ekipy, która zdobyła pięć ostatnich "oczek" w tej odsłonie. Trener gości Marcel Matz jeszcze jakiś czas nie zgadzał się z ostatnią decyzją sędziego, ale jego protesty nic nie dały.

LM siatkarzy: Fantastyczny mecz Jastrzębskiego Węgla, Ankara podbita

W drugiej odsłonie warszawski zespół poszedł za ciosem. Wiele punktów zdobywał blokiem, a drużyna z Lizbony nie potrafiła znaleźć sposobu na przerwanie złej passy. Przewaga Vervy systematycznie rosła (8:4, 12:6), a zmiany dokonywane przez Matza nic nie pomagały. Dobre wejście zaliczył zaś środkowy Patryk Niemiec, przy którego zagrywce miejscowi zdobyli cztery punkty z rzędu, co dało im prowadzenie 23:12. Seta zakończył zbiciem ze środka Piotr Nowakowski.

Trzecia partia początkowo była nieco bardziej wyrównana, ale VERVA przy stanie 3:3 odskoczyła na trzy punkty, a po kilku minutach wygrywała już 12:6. Kapitan przyjezdnych 37-letni atakujący Hugo Gaspar, który w dwóch wcześniejszych setach wchodził tylko na chwilę z ławki, tym razem pojawił się na boisku od pierwszej piłki, ale ponownie nie był w stanie przebić się przez ręce rywali i dość szybko opuścił pole gry. W dalszej części rywalizacji przewaga gospodarzy nieco zmalała (15:13, 18:17), ale całkowicie jej nie roztrwonili, a w końcówce znów zwiększyli na bezpieczną wysokość (23:20). Seta i mecz zakończyła zepsuta zagrywka Andre Aleixo.

Ważnym elementem po stronie warszawskiego zespołu był blok, za sprawą którego zdobyli 14 "oczek". Najwięcej punktów - po 12 - zdobyli Jan Król i Nowakowski.

Zawodników trenera Andrei Anastasiego do zakończenia fazy grupowej czekają dwa pojedynki wyjazdowe - 12 lutego z francuskim Tours VB, a tydzień później z Sir Sicomą Monini Perugia. Szkoleniowcem wicemistrza Italii jest trener reprezentacji Polski Vital Heynen, a jednym z liderów przyjmujący biało-czerwonych Wilfredo Leon.

Do ćwierćfinału awansują zwycięzcy grup oraz trzy ekipy z najlepszym bilansem z drugich miejsc.

VERVA Warszawa Orlen Paliwa - Benfica Lizbona 3:0 (25:21, 25:13, 25:22).