Zamknij

LM siatkarzy: Pewna wygrana Vervy Warszawa z Knack Roeselare

15.12.2020 22:33
 Piotr Matusewicz/East News
fot. Piotr Matusewicz/East News

Verva Warszawa Orlen Paliwa wygrała w belgijskim Roeselare z miejscowym Knack 3:0 (25:18, 26:24, 25:19) w swoim pierwszym meczu turnieju grupy D Ligi Mistrzów. W kolejnych dniach podopieczni Andrei Anastasiego zmierzą się z Leo Shoes Modeną i Kuzbassem Kemerowo.

  • Verva Warszawa Orlen Paliwa od zwycięstwa rozpoczęła turniej LM siatkarzy w Roeselare
  • Drużyna Andrei Anastasiego bez straty seta pokonała gospodarzy
  • W kolejnych dniach stołeczna ekipa zmierzy się z Leo Shoes Modeną i Kuzbassem Kemerowo

Knack Roeselare - Verva Warszawa WYNIK: Andreas Anastasi miał w swoich szeregach tajną broń - Angel Trynidad De Haro w latach 2015-18 bronił barw Knack. Trener Vervy postanowił jednak zaskoczyć rywali i w wyjściowym składzie zamiast Hiszpana na rozegraniu znalazł się rezerwowy Michał Kozłowski. W miejsce Bartosza Kwolka na przyjęciu zaś pojawił się Belg o polskiego pochodzenia Igor Grobelny.

Zmiany w składzie nie przeszkodziły w żaden sposób ekipie gości w odniesieniu zwycięstwa bez straty seta. Grobelny - obok Artura Szalpuka i Michała Superlaka - był wiodącą postacią w drużynie z Warszawy. Drugi z siatkarzy zdobył 15 punktów, a dwaj pozostali po 13.

LM siatkarzy: Knack Roeselare - Verva Warszawa [WYNIK]

Pierwsza odsłona od początku układała się po myśli Vervy, która od stanu 2:2 stopniowo powiększała przewagę. Gospodarze co prawda zmniejszyli w pewnym momencie stratę do jednego "oczka" (8:9), ale zaraz potem ich rywale zdobyli pięć punktów z rzędu. Nie mieli oni też problemu z objęciem prowadzenia w meczu.

Druga partia okazała się znacznie trudniejsza dla przyjezdnych, którzy tym razem prawie cały czas musieli odrabiać straty. Gospodarze wygrywali 11:7 i 20:17, a swoje robił m.in. występujący w Knack od 12 lat Hendrik Tuerlinckx. Verva przetrwała jednak trudne chwile i w odpowiedni momencie wróciła do gry. Seta wygrała na przewagi, a decydujący atak skończył Grobelny.

Trzecia partia była najbardziej wyrównana. Zespół z Warszawy dopiero w drugiej jej części zdołał wypracować bezpieczną, trzypunktową przewagę (17:14). W końcówce miejscowi stracili już wiarę w to, że mogą przeciwstawić się Vervie.

W ekipie z Roeselare jako jedyny dwucyfrową zdobycz punktową - 12 "oczek" - zanotował Matthijs Verhanneman.

Wcześniej tego dnia Modena wygrała w Roeselare z Kuzbassem 3:1. Warszawski zespół w środę zmierzy się z ekipą z Włoch, a Knack podejmie wówczas drużynę z Rosji.

Knack Roeselare - Verva Warszawa Orlen Paliwa 0:3 (18:25, 24:26, 19:25)

RadioZET.pl/PAP