LM siatkarzy: Jastrzębski Węgiel znów pokonał potęgę. Polski klub w ćwierćfinale

12.02.2020 20:17
Jastrzębski Węgiel w ćwierćfnale LM siatkarzy

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali we własnej hali rosyjski Zenit Kazań 3:1 (25:18, 30:28, 19:25, 25:23) w swoim piątym meczu grupowym Ligi Mistrzów. Polski zespół z kompletem zwycięstw na kolejkę przed końcem tej fazy zapewnił sobie wygranie grupy i awans do ćwierćfinału.

Grający bez kontuzjowanego francuskiego przyjmującego Juliena Lyneela gospodarze w pierwszym secie prowadzili cały czas. Po ataku Grahama Vigrassa było 15:12 i trener Zenitu Aleksiej Werbow poprosił o czas. Szybko musiał wziąć drugą przerwę, ale jego zawodnicy nie zdołali tej partii uratować.

Po zmianie stron dobra passa jastrzębian trwała. Lukas Kampa asem dał swojej drużynie prowadzenie 7:4. Później do głosu doszli goście, a kibice – do ostatniego miejsca wypełniający widownię jastrzębskiej hali – obejrzeli wyrównana, emocjonująca końcówkę. Zenit nie wykorzystał trzech piłek setowych, jastrzębianie wykorzystali drugą taką szansę.

Zdecydowanie inny przebieg miała trzecia odsłona, łatwo i pewnie wygrana przez gości. Drużyna rosyjska szybko wyszła na kilkupunktowe prowadzenie i nie oddała go do końca.

Ogromnych emocji dostarczyli kibicom siatkarze obu zespołów w czwartym secie. Prowadzenie się zmieniało. Przy stanie 24:23, po autowym ataku Earvina N’Gapetha zawodnicy Jastrzębskiego Węgla rozpoczęli taniec radości, na chwilę zmącony przez analizę wideo, która nie zmieniła korzystnej dla gospodarzy decyzji, kończącej mecz.

W ostatnim grupowym spotkaniu jastrzębianie zagrają 19 lutego z VC Greenyard Maaseik.

Drużyna z Jastrzębia–Zdroju sześć lat wcześniej w Ankarze zajęła trzecie miejsce w turnieju finałowym Ligi Mistrzów. W półfinale przegrała z Halkbankiem 0:3, a w meczu o brąz wygrała z Zenitem Kazań 3:1.