Zamknij

Koronawirus w ŁKS Commercecon Łódź. Klub wydał oświadczenie

18.07.2020 22:56
oświadczenie ŁKS-u Commercecon Łódź
fot. PAP

ŁKS Commercecon Łódź wydał specjalne oświadczenie po wykryciu zakażenia koronawirusem u Aleksandry Wójcik. Klub poinformował, że przebadano wszystkie osoby związane z drużyną, które miały kontakt z zakażoną zawodniczką. Wśród nich nie odnotowano dodatniego wyniku na obecność wirusa SARS-CoV-2.

W wydanym w sobotę wieczorem oświadczeniu klub z Łodzi potwierdził odnotowanie jednego przypadku zakażenia COVID-19 wśród zawodniczek. Zapewnił, że przebieg choroby jest łagodny, a zawodniczka została objęta opieką lekarską. Zastrzeżono, że z uwagi na dobro osobiste do publicznej wiadomości nie zostanie ujawnione nazwisko zakażonej siatkarki.

Przekazano, że po otrzymaniu informacji o dodatnim wyniku testu, w trosce o stan zdrowia pozostałych zawodniczek, sztabu szkoleniowego i działu organizacyjnego klubu podjęto decyzję o przeprowadzeniu testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 u wszystkich osób związanych z ŁKS, które miały kontakt z zakażoną zawodniczką.

Aleksandra Wójcik z koronawirusem. Oświadczenie ŁKS-u Commercecon Łódź

Pełna treść oświadczenia ŁKS-u Commercecon Łódź:

- Klub sportowy ŁKS Commercecon Łódź SA z siedzibą w Łodzi, przy al. Unii Lubelskiej 2, informuje o odnotowaniu jednego przypadku zakażenia chorobą wirusową COVID-19 wśród zawodniczek. Przebieg choroby jest łagodny, a zawodniczka została objęta opieką lekarską. Z uwagi na dobro osobiste nie podajemy do wiadomości publicznej jej danych osobowych. 

W trosce o stan zdrowia pozostałych zawodniczek, sztabu szkoleniowego i działu organizacyjnego, po otrzymaniu informacji o dodatnim wyniku testu, prezes Hubert Hoffman natychmiast podjął decyzję o przeprowadzeniu testów na obecność COVID-19 u wszystkich osób związanych z klubem, które miały kontakt z zakażoną zawodniczką.

Testy przeprowadzone zostały w trybie ekspresowym w specjalistycznym laboratorium DiMedical, mieszczącym się w Łodzi przy ulicy Żeromskiego 52. Chcemy serdecznie podziękować za przeprowadzenia testów oraz opracowanie wyników dla całej drużyny i sztabu ŁKS-u Commercecon Łódź w tak krótkim czasie.

Jednocześnie decyzją prezesa wszystkie osoby związane z klubem (zawodniczki, sztab szkoleniowy i organizacyjny) zostały objęte izolacją od chwili otrzymania informacji o dodatnim wyniku testu zawodniczki. Zdrowie siatkarek oraz pracowników jest naszym priorytetem, dlatego chcieliśmy najszybciej jak to możliwe przeprowadzić odpowiednie badania. Jednocześnie chcieliśmy przekazać do wiadomości kibiców oraz mediów rzetelne i potwierdzone informacje.  Z ulgą możemy już poinformować, że wśród wszystkich osób przebadanych w dniu dzisiejszym nie odnotowano wyniku dodatniego. Oczywiście wszystkie przebadane osoby pozostają w kontakcie z Sanepidem i zastosują się ściśle do otrzymanych zaleceń - czytamy w oświadczeniu.

Tauron Liga: Co dalej z przygotowaniami do sezonu?

Prezes klubu Hubert Hoffman podjął decyzję o objęciu izolacją wszystkich osób związanych z klubem, w tym zawodniczek oraz członków sztabu szkoleniowego i organizacyjnego.

Przygotowania do nowego sezonu łodzianki rozpoczęły w ubiegłym tygodniu. Na razie nie wiadomo jak długo potrwa przerwa w zajęciach.

W tej samej hali trenował i rozgrywa swoje mecze zespół Grot Budowlanych Łódź, a od 26 lipca serię meczów towarzyskich mają rozegrać w niej siatkarze i siatkarki reprezentacji kraju.

RadioZET.pl/PAP, materiały prasowe