Zamknij

LM siatkarek: Porażka ŁKS-u Commercecon Łódź na inaugurację turnieju

24.11.2020 19:17
siatkarki ŁKS Commercecon Łódź
fot. ŁKS Commercecon Łódź/Facebook

ŁKS Commercecon przegrał z VakifBankiem Stambuł 0:3 (23:25, 17:25, 22:25) w pierwszym meczu turnieju grupy C Ligi Mistrzyń w bułgarskim Płowdiw. W środę rywalem łodzianek będzie gospodarz imprezy - Marica.

Pierwszy set przez długi czas nieoczekiwanie należał do siatkarek ŁKS-u. Podopieczne Giuseppe Cuccariniego bardzo dobrze weszły w mecz, dzięki czemu prowadziły 6:2. Później, za sprawą zagrywki Nadji Ninkovic, łodzianki znów uciekły faworytkom na trzy punkty (17:14), a po bloku Serbki na Brazylijce Gabi wygrywały 23:17. Od tej pory jednak punkty do końca seta zdobywały już tylko siatkarki VakifBanku. Do remisu doprowadziła Amerykanka Michelle Bartsch-Hackley, a w dwie ostatnie akcje po stronie ŁKS zepsuły Aleksandra Wójcik i Katarzyna Zaroślińska-Król.

W kolejnych odsłonach spotkania drużyna ze Stambułu pokazywała już prawdziwe oblicze, grając coraz skuteczniej i pewniej. W drugim secie siatkarki trenera Giovanniego Guidettiego odskoczyły wyraźnie łodziankom po 10. punkcie. Do piłki setowej skutecznym atakiem doprowadziła reprezentantka Turcji Kubra Akman (24:17), a po chwili jej koleżanki zatrzymały na siatce Katarinę Lazovic.

LM siatkarek: Porażka ŁKS-u w pierwszym meczu turnieju

Nieco bardziej wyrównana była ostatnia partia, w której ŁKS na chwilę udało się przejąć inicjatywę i prowadzić 19:18. W końcówce znów jednak klasę pokazały zawodniczki VakifBanku, które skuteczną grą w ataku zakończyły spotkanie.

W drugim wtorkowym meczu gr. C Marica Płowdiw zmierzy się z mistrzem Francji - ASPTT Miluza. ŁKS w środę zagra z Maricą, a w czwartek z Miluzą.

Zespół z Łodzi będzie gospodarzem drugiego turnieju grupy C, który zaplanowano na początek lutego. Na podstawie wyników z obu zostanie ustalona końcowa kolejność. Awans do ćwierćfinałów uzyskają zwycięzcy każdej z pięciu grup oraz trzy zespołów z drugich miejsc z najlepszym bilansem.

ŁKS Commercecon Łódź - VakifBank Stambuł 0:3 (23:25, 17:25, 22:25).

RadioZET.pl/PAP