Siedem drużyn pewnych gry na IO 2020 w Tokio. Kto jeszcze walczy o awans?

12.08.2019
Aktualizacja: 14.08.2019 10:12
reprezentacja Polski siatkarzy
fot. PAP/EPA

Kwalifikacje olimpijskie siatkarzy zakończyły się sukcesem dla reprezentacji Polski, która jest wśród siedmiu ekip pewnych gry w na IO 2020 w Tokio. Wolnych pozostało już tylko pięć miejsc, a o awans wciąż walczy wiele utytułowanych drużyn. Kto zagra na igrzyskach olimpijskich siatkarzy 2020?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polscy siatkarze wygrali turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich Tokio 2020 - pokonali Tunezję, Francję i Słowenię. Biało-czerwoni dołączyli tym samym do Rosji, Brazylii, USA, Włoch i Argentyny i zapewnili sobie grę na IO. W turnieju na pewno wystąpi też Japonia, która ma zagwarantowany start ze względu na to, że jest gospodarzem igrzysk.

Igrzyska olimpijskie siatkarzy: Kto zagra w Tokio?

Na igrzyskach olimpijskich wystąpi 12 zespołów, a to oznacza, że pozostało już tylko pięć wolnych miejsc. Co ciekawe, z tych pięciu tylko jedno jest dla drużyny z Europy. To oznacza, że w Tokio nie zobaczymy kilku czołowych. O awans w styczniowym turnieju kwalifikacyjnym powalczą najlepsze drużyny rankingu - wśród nich m.in. Niemcy, Bułgaria, Francja czy Serbia.

Igrzyska olimpijskie Tokio 2020 w siatkówce będą rozgrywane w dniach 25 lipca - 9 sierpnia. 12 drużyn podzielonych zostanie na dwie grupy (po sześć drużyn w każdej). Po cztery z każdej grupy awansują do ćwierćfinałów. Tu mecze rozgrywane będą systemem pucharowym - przegrywający odpada z turnieju.

Tytułu mistrzów olimpijskich bronić będą Brazylijczycy, którzy w 2016 roku pokonali w finale Włochów. Trzecie miejsce w Rio de Janeiro zajęli Amerykanie. Polacy zakończyli turniej na 5. pozycji.

IO Tokio 2020: Kto zagra? Kto wciąż walczy o awans?

Drużyny pewne udziały w IO 2020 w Tokio: Polska, Argentyna, Brazylia, Włochy, USA, Rosja, Japonia (gospodarz).

RadioZET.pl/AN