Kwalifikacje olimpijskie siatkarek: Gwiazdozbiór w drużynie Serbii [SKŁAD]

Krzysztof Sobczak
31.07.2019 15:00
Skład Serbii na kwalifikacje olimpijskie siatkarek
fot. Shutterstock

Stefana Veljković, Maja Ognjenović czy Brankica Mihajlović znalazły się w składzie reprezentacji Serbii na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich Tokio 2020, który w dniach 2-4 sierpnia odbędzie się we Wrocławiu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Do tej pory ten sezon był dla Serbek poligonem doświadczalnym. Cała Liga Narodów grana była rezerwami i młodymi zawodniczkami, a te nie sprostały zadaniu i nie zdołały zakwalifikować się do Final Six. Teraz taryfy ulgowej dla największych gwiazd nie będzie - do Wrocławia reprezentacja Serbii przyjedzie w galowym składzie.

W drużynie aktualnych mistrzyń świata i Europy oraz wicemistrzyń olimpijskich nie brakuje zawodniczek dobrze znanych z polskich parkietów, żeby wspomnieć choćby Maję Ognjenović, Anę Bjelicę czy Stefanę Veljković. Z czołowych postaci brakuje tylko środkowej Mileny Rasić i atakującej Jovany Brakocević.

Kwalifikacje olimpijskie siatkarek we Wrocławiu

Serbia będzie głównym faworytem turnieju we Wrocławiu i najpoważniejszym rywalem reprezentacji Polski w walce o awans na igrzyska olimpijskie w Tokio. W zawodach wystąpią ponadto Portoryko i Tajlandia.

- Serbia w tej chwili gra chyba najlepiej na świecie. To właśnie Serbia jest faworytem turnieju i cały świat siatkarski nie bierze innego rozwiązania pod uwagę niż ich wygrana - ocenił szkoleniowiec biało-czerwonych Jacek Nawrocki.
Mecz Polska - Serbia odbędzie się w niedzielę o godz. 20:30.

Skład reprezentacji Serbii na kwalifikacje olimpijskie siatkarek we Wrocławiu:

rozgrywające: Maja Ognjenović, Slajdana Marković
atakujące: Ana Bjelica, Tijana Bosković
libero: Silvija Popović, Teodoria Pusić
środkowe: Stefana Veljković, Maja Aleksić, Mina Popović
przyjmujące: Brankica Mihajlović, Jelena Blagojević, Bianka Busa, Bojana Milenković, Katarina Lazović

RadioZET.pl/ossrb.org/KS