Zamknij

Kwalifikacje olimpijskie siatkarek odbędą się w Apeldoorn. Zwycięzca bierze wszystko

27.09.2019 13:41
Polki zagrają w styczniu w kwalifikacjach olimpijskich
fot. CEV

Kwalifikacje olimpijskie Tokio 2020 siatkarek odbędą się w styczniu w Apeldoorn - poinformowała Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej. W zamaganiach weźmie udział osiem reprezentacji, w tym Polska. Awans wywalczy tylko zwycięzca.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Turniej kwalifikacyjny siatkarek do IO w Tokio 2020 odbędzie się w dniach 7-12 stycznia w dobrze znanej hali w Apeldoorn. O awans nie będzie jednak łatwo.

W zawodach wystąpi osiem najwyżej notowanych reprezentacji w rankingu CEV, które jeszcze nie wywalczyły promocji na najważniejszą imprezę czterolecia. Biało-czerwone stawią czoła wicemistrzyniom Europy Turczynkom oraz Niemkom, Belgijkom, Azerkom, Bułgarkom, Chorwatkom i Holenderkom. Drużyny zostaną podzielone na dwie grupy po cztery zespoły. W półfinałach zagrają po dwie najlepsze ekipy.

Tokio 2020 - turniej kwalifikacyjny siatkarek

Dla Polek będzie to druga szansa na awans na igrzyska w Tokio. W pierwszej podopieczne Jacka Nawrockiego musiały uznać wyższość mistrzyń świata i Europy Serbek, ale pokazały, że są w stanie rywalizować jak równy z równym z potęgą żeńskiej siatkówki.

Bilety do Japonii mają już - oprócz gospodyń - Chiny, USA, Włochy, Rosja, Serbia i Brazylia.
RadioZET.pl/PAP/KS