Kwalifikacje do IO Tokio 2020: Francja pokonała Słowenię

Andreas Nicolaides
09.08.2019 22:48
Francja - Słowenia

W drugim meczu interkontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego siatkarzy do igrzysk Tokio 2020 Francja pokonała w Gdańsku Słowenię 3:0 (26:24, 25:20, 25:23). W pierwszym piątkowym spotkaniu Polska także 3:0 (25:15, 25:19, 25:19) wygrała z Tunezją.

Francuzi okazali się lepsi w dwóch pierwszych setach, ale trzecia partia toczyło się pod dyktando Słoweńców. Dopingowana przez polskich kibiców drużyna z Bałkanów prowadziła nawet 18:12 oraz 23:19 i wydawało się, że przedłuży swoje szanse na odniesienie zwycięstwa.

Po ataku Kevina Le Roux podopieczni trenera Laurenta Tillie przegrywali 20:23 i właśnie ten środkowy, który pojawił się na boisku dopiero w trzecim secie, udał się na zagrywkę. I dokonał z niej prawdziwego spustoszenia rywali. 30-letni środkowy popisał się trzema asami serwisowymi, Słoweńcy dwa razy źle odebrali też niesamowicie mocną zagrywkę umożliwiając skuteczną kontrę Francuzom, którzy ostatecznie triumfowali 25:23.

W ekipie zwycięzców najskuteczniejszy był autor 14 punktów Earvin N’Gapeth.

W sobotę o 15 Polacy zagrają w Ergo Arenie z Francją, a o 18.30 rozpocznie się konfrontacja Słowenii z Tunezją. Do Tokio pojedzie tylko triumfator turnieju.