Zamknij

Polscy siatkarze mają trenera? Włosi już wiedzą

06.12.2021 10:07
Michał Kubiak
fot. Lukasz Laskowski/Xinhua News/East News

Nikola Grbić ma zostać nowym trenerem reprezentacji Polski siatkarzy - donosi Gian Luca Pasini z "La Gazzetta dello Sport". Włoski dziennikarz jest przekonany, że Serb osiągnął porozumienie w sprawie kontraktu z PZPS.

Sebastian Świderski zapytany niedawno o, to kiedy dojdzie do wybrania nowego selekcjonera dla polskich siatkarzy, przyznał, że chce mieć "spokojne święta", sugerując, że decyzja ma zapaść przed końcem roku.

Jak przekazał Gian Luca Pasini PZPS doszedł do porozumienia z potencjalnym następcą Vitala Heynena w ekipie biało-czerwonych. Zdaniem dziennikarza "La Gazzetta dello Sport" prezes związku postawił na swoim, a nowym trenerem reprezentacji Polski zostanie Nikola Grbić. Włoch podkreślił, że nie wie, czy Grbić pozostanie w Sir Safety Perugia, czy do igrzysk olimpijskich w Paryżu 2024 będzie prowadził tylko mistrzów świata.

Grbić nowym trenerem polskich siatkarzy?

Serbski szkoleniowiec w latach 2019-2021 prowadził Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, z którą wygrał Ligę Mistrzów 2021. Kiedy poznamy oficjalne stanowisko PZPS w tej sprawie? Nazwisko nowego trenera ma zostać ogłoszone dopiero w przyszłym roku.

Pasini dodał, że bliski posady selekcjonera polskich siatkarek jest Daniele Santarelli z Imoco Volley Conegliano.

RadioZET.pl