Zamknij

Już 11 zakażeń koronawirusem w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle

11.11.2020 14:45
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
fot. Tomasz Kudala/REPORTER

Grupa Azoty ZAKSA Kedzierzyn-Koźle poinformowała o kolejnych czterech przypadkach zakażenia koronawirusem.  Z powodu pozytywnych wyników badań, już 11 członków klubu przebywa w izolacji.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozegrała do tej pory osiem meczów w PlusLidze. Zespół Nikoli Grbicia wygrał wszystkie spotkania, oddając łącznie zaledwie cztery sety. Z dorobkiem 24 punktów siatkarze ZAKSY prowadzą w tabeli.

- W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o siedmiu przypadkach pozytywnego testu na obecność SARS-CoV-2 w naszym zespole. W wyniku kolejnych przeprowadzonych testów do tego grona dołączyło czterech zawodników. Jednocześnie w przebadanej początkiem tego tygodnia grupie wynik negatywny otrzymało trzech zawodników oraz czterech członków sztabu szkoleniowego - czytamy w środowym komunikacie.

Koronawirus w Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Osoby, które otrzymały pozytywny wynik testu, pozostają w izolacji, czekając na kontakt z sanepidem. Natomiast grupa, która otrzymała negatywne wyniki testów, zakończyła kwarantannę i ma jeszcze w tym tygodniu wznowić treningi.

Klub nie podał nazwisk zakażonych osób.

RadioZET.pl/PAP