Zamknij

Szybka reakcja Rosjan na koronawirusa N'Gapetha. Podjęto decyzję ws. ligi

20.03.2020 14:30
Liga rosyjska zawieszona
fot. Volleyball Club Zenit Kazan/Facebook

Rosyjska Federacja Siatkarska (IEF) zawiesiła na czas nieokreślony krajowe rozgrywki. Decyzja zapadła po tym, jak u francuskiego przyjmującego Zenita Kazań Earvina N'Gapetha stwierdzono koronawirusa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

- Decyzja podyktowana jest pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną. Walka o miejsca 1-6 Superligi zostaje zawieszona, podobnie jak rozgrywki kobiet o miejsca 1-4 - napisano w komunikacie związku.

N'Gapeth zaraził się prawdopodobnie podczas urlopu we Francji, dokąd wyjechał w trakcie przerwy między sezonem regularnym a fazą play off.

Po powrocie do Kazania zaczął się źle czuć, wezwał lekarza, który stwierdził u niego koronawirusa. Został hospitalizowany i pozostanie na oddziale do całkowitego wyleczenia. "Najtrudniejsze jest już za mną. To były trzy skomplikowane dni, ale jest już lepiej. Opuszczę szpital w ciągu tygodnia" - napisał Francuz na swoim profilu na Instagramie.

Earvin N’Gapeth zarażony koronawirusem

Charyzmatyczny przyjmujący jest pierwszym znanym siatkarzem, który padł ofiarą pandemii. W Zenicie gra od 2018 roku. Słynie nie tylko z ogromnego talentu, ale i tendencji do wpadania w kłopoty. W grudniu trafił do aresztu w brazylijskim Contagem pod zarzutem napaści seksualnej. Uczestniczący wówczas w klubowych mistrzostwach świata zawodnik miał dać klapsa kobiecie podczas imprezy w klubie w Belo Horizonte. Został zwolniony za kaucją. W 2016 roku zaś został skazany na trzy miesiące więzienia w zawieszeniu za pobicie kontrolera biletów w pociągu.

W lidze rosyjskiej występuje dwóch Polaków - Fabian Drzyzga (Lokomotiw Nowosybirsk) i Maciej Muzaj (Gazprom-Jugra Surgut).

Pandemia koronawirusa rozprzestrzeniła się po całym świecie. Zarażonych jest ponad 250 tys. osób, liczba zgonów przekroczyła 10 tys. W Rosji stwierdzono dotychczas 205 przypadków.

Koronawirus w Polsce – najnowsze dane, co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP