PZPS wprowadza zmiany w protokołach meczowych. Wszystkiemu winny koronawirus

05.03.2020 12:52
Zmiana w protokołach meczowych przez koronawirusa
fot. PGE Skra Bełchatów/Facebook

Polski Związek Piłki Siatkowej wprowadził kilka istotnych zmian w protokołach meczowych z powodu koronawirusa. Głównie chodzi o kontakty pomiędzy zawodnikami i członkami sztabów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Koronawirus najbardziej paraliżuje Włochy, gdzie wstrzymano wiele wydarzeń sportowych. Chociaż w Polsce w środę potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia wirusem, tak sytuacja wygląda lepiej niż na Półwyspie Apenińskim. Mimo to władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej wolą dmuchać na zimne, dlatego wprowadzono nowe regulacje do protokołu meczowego.

- W imieniu Polskiego Związku Piłki Siatkowej informuję, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym w Polsce wywołanym przez koronawirusa powodującego chorobę o nazwie COVID-19, aż do odwołania zmianie ulega protokół meczowy w ten sposób, że uczestnicy zawodów nie podają sobie dłoni podczas losowania, prezentacji zespołów, prezentacji sędziów ani na zakończenie meczu – czytamy w oświadczeniu.

Janusz Uznański, rzecznik PZPS w rozmowie z Polsatem Sport zaznaczył, że jest to „działanie prewencyjne związane z zagrożeniem koronawirusa”. Jednocześnie podkreślił, że być może takie kroki okażą się zbędne i wkrótce sam wirus przejdzie do historii.

Na tę chwilę nie wiadomo, do kiedy będą obowiązywać nowe regulacje.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/polsatsport.pl