Zamknij

Jeden z siatkarzy Aluronu CMC Warta Zawiercie zakażony koronawirusem

03.08.2020 20:32
Jeden z siatkarzy Aluronu Virtu CMC Zawiercie z koronawirusem
fot. Tomasz Kudala/REPORTER

Jeden z siatkarzy Aluronu CMC Warty Zawiercie uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Cały zespół oraz współpracownicy klubu wraz z rodzinami pozostają w izolacji domowej i czekają na dalsze wytyczne z sanepidu.

Biuro prasowe Aluronu w poniedziałkowym komunikacie nie podało, o którego zawodnika chodzi.

- W niedzielę 2 sierpnia wieczorem jeden z siatkarzy zgłosił podwyższoną temperaturę i gorsze samopoczucie. Klub niezwłocznie podjął decyzję o odwołaniu poniedziałkowych treningów i nakazał siatkarzom, przedstawicielom sztabu szkoleniowego oraz współpracownikom pozostanie w izolacji domowej wraz z rodzinami. W poniedziałek, w godzinach porannych wspomniany zawodnik, a także jeden z członków sztabu szkoleniowego, który zgłosił swędzenie skóry (jeden z rzadziej występujących objawów koronawirusa), zostali poddani testom na obecność SARS-CoV-2. Test siatkarza dał wynik pozytywny, a członka sztabu szkoleniowego – negatywny - można przeczytać w komunikacie.

Bez tytułu
fot. screen

PlusLiga: Jeden z siatkarzy Aluronu CMC Warta Zawiercie z koronawirusem

Osoba zakażona ostatni kontakt z resztą drużyny miała mieć w piątek (31 lipca) podczas popołudniowego treningu. O dalszych krokach ma zadecydować Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zawierciu, z którą klub pozostaje w stałym kontakcie.

To kolejny przypadek Covid-19 w PlusLidze. W klubie Trefla Gdańsk zakażonych jest 12 osób.

RadioZET.pl/PAP, Twitter