Kontuzja Bartosza Kurka, ma problem z mięśniami brzucha

Andreas Nicolaides
17.12.2018 14:58
Bartosz Kurek
fot. Vladimir Pesnya/SPUTNIK Russia East News

Siatkarz ONICO Warszawa Bartosz Kurek doznał podczas meczu z Jastrzębskim Węglem niewielkiego uszkodzenia mięśni brzucha - poinformował stołeczny klub. Występ atakującego w piątkowym spotkaniu ekstraklasy z Chemikiem Bydgoszcz jest niepewny.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kurek pokazał się z dobrej strony w niedzielnym meczu w Jastrzębiu-Zdroju (ONICO wygrało 3:2), ale go nie dokończył. W drugim secie podczas jednej z akcji skrzywił się z grymasem bólu, a po kilku kolejnych wymianach zszedł z boiska i już na nie nie wrócił. W poniedziałek zaś przeszedł badania.

- Bartek ma niewielkie uszkodzenie mięśni brzucha, delikatnie i częściowo naderwał mięsień skośny zewnętrzny. Zastosowaliśmy odpowiednie środki i wiemy już, że jego przerwa w grze nie będzie długa. Występ w Bydgoszczy stoi pod znakiem zapytania, ale będzie w 100 procentach gotowy na kolejne spotkanie, 12 stycznia (z Asseco Resovią Rzeszów w Warszawie) - powiedział lekarz drużyny Grzegorz Adamczyk, cytowany w komunikacie stołecznego klubu.

Kurek na brak emocji w ostatnich dniach i tygodniach nie może narzekać. Sezon zaczął w Stoczni Szczecin, ale klub okazał się niewypłacalny i najbardziej wartościowy siatkarz tegorocznych mistrzostw świata (MVP) pod koniec listopada rozwiązał z nim kontrakt. Przez kilka dni trenował gościnnie z Treflem Gdańsk, a 6 grudnia ONICO potwierdziło pozyskanie 30-letniego zawodnika. Debiut w barwach wicelidera ekstraklasy zaliczył on sześć dni później - jego zespół wygrał u siebie z Indykpolem AZS Olsztyn 3:1. Kurek zdobył 21 punktów i został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

RadioZET.pl/PAP/AN