Koncert Polaków z Włochami. Biało-czerwoni z brązowym medalem Ligi Narodów

24.07.2022 19:33

Reprezentacja Polski siatkarzy zdobyła brązowy medal w Lidze Narodów 2022. W meczu o trzecie miejsce biało-czerwoni pokonali Włochy 3:0 (25:16, 25:23, 25:20).

polscy siatkarze

Pierwsze chwile meczu o brązowy medal Ligi Narodów były bardzo wyrównane i żaden z zespołów nie chciał odpuścić. W środkowej części seta po asie serwisowym Bartosza Kurka i dobrych akcjach Polacy wyszli na prowadzenie 12:9. W kolejnych momentach powiększali przewagę na 16:10. Włosi popełniali sporo błędów, mieli też niską skuteczność w ataku. Z kapitalnej strony pokazał się Karol Butryn, który pojawiał się na parkiecie na serwisie. Przy jego zagrywce biało-czerwoni odskoczyli Italii 21:13 i finalnie wygrali 25:16.

W drugie partii Włosi udanie wyszli na prowadzenie 6:2, pokazując, że będą walczyć. Jednak mistrzowie świata grając spokojnie i konsekwentnie, doprowadzili do remisu 11:11. Nikola Grbić postanowił wprowadzić Tomasza Fornala. Zmiana okazała się strzałem w dziesiątkę. Zawodnik Jastrzębskiego Węgla popisywał się fenomenalną grą w obronie. Jednak końcówka seta była znów niezwykle emocjonująca. Ostatecznie Polacy zwyciężyli 25:23.

Polscy siatkarze z brązowym medalem Ligi Narodów

Trzeci set to znów wyrównana ostra gra. Podopieczni Grbicia wyszli na prowadzenie 12:10, ale Włosi szybko doprowadzili do remisu. Jednak gdy w polu serwisowym pojawił się Mateusz Bieniek, biało-czerwoni znów uciekli rywalom 16:13. Polscy siatkarze błyszczeli na zagrywce, do której swoje dołożył Jakub Kochanowski. Mecz zakończył się po ataku Kamila Semeniuka 25:20.

Polska – Włochy 3:0 (25:16, 25:23, 25:20).

Liga Narodów w 2018 roku zastąpiła rozgrywki Ligi Światowej. Przez cztery lata reprezentacja Polski siatkarzy poza brązem w 2022 roku trzy lata temu również wywalczyła brązowy krążek, a przed rokiem sięgnęła po srebro.