Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Polska gospodarzem Klubowych Mistrzostw Świata 2017

30.01.2017 16:10
sport

W 2017 roku Polska zorganizuje aż dwie wielkie siatkarskie imprezy: w sierpniu mistrzostwa Europy, a w grudniu - po raz pierwszy w historii - Klubowe Mistrzostwa Świata.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Polska oferta na organizację FIVB Klubowych Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn została zaaprobowana przez Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej. Turniej odbędzie się w terminie 11-17 grudnia tego roku" - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Klubowe Mistrzostwa Świata 2017 odbędą się w nowej formule. Faza grupowa rozegrana zostanie w dwóch miastach między 11 a 14 grudnia. Następnie dwa najlepsze zespoły każdej z grup przeniosą się do innego miasta, by spotkać się w półfinałach i finałach.

To jeszcze nie wszystko. FIVB chce nadać tej imprezie jeszcze większy prestiż i utworzyć z niego święto siatkówki. W tym celu po raz pierwszy odbędzie się specjalny mecz Legend Siatkówki, z udziałem byłych gwiazd, a całość wydarzenia kończącego rok zwieńczy Gala FIVB.

W turnieju uczestniczyć będzie osiem najlepszych drużyn klubowych świata, w tym mistrzowie Ameryki Południowej, Europy i Azji, mistrzowie kraju-gospodarza – Polski oraz ligowi mistrzowie dwóch najlepszych krajów z rankingu FIVB (na 31 grudnia 2016 r.), a także dwa zespoły z dzikimi kartami.

– Polska ma tradycję organizowania wybitnych wydarzeń siatkarskich, jak mogliśmy się przekonać podczas FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014, i oczekujemy kolejnego świetnego widowiska, z udziałem najlepszych zawodników świata, grających przy dopingu najlepszych kibiców na świecie - powiedział szef FIVB, Ary Graca.

Umowa z polską agencją marketingu sportowego Between Sport została podpisana na dwa lata z możliwością przedłużenia jej o kolejne dwa sezony.

- Jesteśmy dumni i zaszczyceni tym, że po raz kolejny FIVB powierzyło nam zorganizowanie bardzo ważnego międzynarodowego turnieju. W Polsce kochamy siatkówkę i to jest jeszcze jedna doskonała okazja dla Polskich kibiców i fanów z całego świata, by przeżyć kolejny wyjątkowy, siatkarski spektakl we wspaniałej atmosferzeprzekazał prezes BS, Tomasz Cieślik.

Trzynasta edycja

Cztery pierwsze edycje KMŚ odbyły się w latach 1989-1992. Potem jednak odstąpiono od organizacji zawodów i powrócono do niej dopiero w 2009 roku. Od 2013 do 2016 roku gospodarzem imprezy było brazylijskie Betim, a ostatnie dwie odsłony wygrała miejscowa Sada Cruzeiro Volei.

RadioZET.pl/PZPS/KS

Oceń