Zamknij

Klaudia Alagierska przedłużyła kontrakt z ŁKS-em Łódź

08.04.2020 19:32
Klaudia Alagierska zostaje w ŁKS-ie Łódź
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Od przedłużenia kontraktu z siatkarką reprezentacji Polski Klaudią Alagierską rozpoczął budowę drużyny na nowy sezon ekstraklasy ŁKS Commercecon. Mają do niej dołączyć atakująca, rozgrywająca i środkowa. Klub z Łodzi w zakończonych przedwcześnie rozgrywkach wywalczył brązowy medal.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O nowej umowie 24-letniej środkowej ŁKS poinformował w środę.

Dla Alagierskiej będzie to trzeci sezon w barwach łódzkiego zespołu. W dwóch poprzednich podstawowa zawodniczka wywalczyła z ŁKS tytuł mistrza kraju oraz brązowy medal. W indywidualnym rankingu najlepiej blokujących minionych rozgrywek reprezentantka Polski zajęła trzecie miejsce, za Martyną Świrad z BKS Bielsko-Biała i Moniką Ptak z Energi MKS Kalisz. Dwukrotnie wybierano ją najlepszą zawodniczka meczu (MVP).

To początek ruchów kadrowych w łódzkim klubie. Blisko gry w ŁKS jest m.in. atakująca Katarzyna Zaroślińska-Król, która ostatnio występowała w Developresie SkyRes Rzeszów. 33-letnia siatkarka ma zastąpić kończącą karierę kapitan Izabelę Kowalińską. Szefowie klubu poszukują też rozgrywającej w miejsce Włoszki Valerii Caracuty i środkowej.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/PAP