Zamknij

Katarzyna Zubel miała rozległy wylew. Siatkarka przeszła trzy operacje

18.02.2021 17:16
Katarzyna Zubel miała wylew
fot. Shutterstock

Katarzyna Zubel pod koniec 2020 roku miała rozległy wylew, przeszła trzy operacje i teraz czeka ją długi proces rehabilitacji. O sytuacji byłej reprezentantki kraju poinformował Polski Związek Piłki Siatkowej.

Katarzyna Zubel przebywa obecnie w klinice neurorehabilitacyjnej w Magdeburgu. Po trzech operacjach, jakie przeszła po rozległym wylewie, nastąpiły duże powikłania. Była reprezentantka Polski ma m.in. problemy z mową.

- O problemie Katarzyny poinformowały nas Agata Kopczyk i mieszkająca we Francji Teresa Worek, z którą dzisiaj rozmawiałem. Skontaktowałem się także z przyjaciółką Kasi w Niemczech, bowiem z samą Kasią kontakt jest utrudniony ze względu na problemy z mową. Uczynię wszystko, by pomoc naszej byłej reprezentantce. Postaram się zainteresować sprawą niemieckich eurodeputowanych z tamtego regionu - powiedział wiceprezes PZPS, Ryszard Czarnecki.

Katarzyna Zubel miała trzy operacje. Teraz potrzebuje pomocy

Dodał też, że Fundacja Polska Siatkówka uruchomiła specjalną zbiórkę na rzecz zawodniczki.

Informacje na temat zbiórki na rehabilitację Katarzyny Zubel dostępne są na oficjalnej stronie internetowej związku.

Katarzyna Zubel to wielokrotna reprezentantka Polski i sześciokrotna mistrzyni kraju. Grała m.in. w BKS Stal Bielsko-Biała, Chemiku Police czy niemieckim Dresder SC. W kwietniu skończy 52 lata.