Kasia Skowrońska-Dolata po operacji: "Wszystko ok"

Krzysztof Sobczak
08.02.2017 15:00
Kasia Skowrońska-Dolata
fot. Facebook/Top Volley Srl

Katarzyna Skowrońska-Dolata przeszła w Warszawie operację rekonstrukcji zerwanych więzadeł krzyżowych w prawym kolanie. Zabieg odbył się we wtorek pod okiem lekarza reprezentacji Polski w piłce nożnej, Jacka Jaroszewskiego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Była reprezentantka Polski doznała kontuzji 22 stycznia w spotkaniu z Savino Del Bene Scandicci. Badania wykazały zerwane więzadła krzyżowe, w związku z czym niezbędna była operacja.

Zobacz także

- Kasia Skowrońska-Dolata już po operacji rekonstrukcji zerwanego więzadła krzyżowego. Dzięki Kasia za zaufanie! Teraz kilka dni odpoczynku, a potem intensywna rehabilitacja! - napisał na Facebooku Jacek Jaroszewski.

Zabieg zakończył się powodzeniem. Teraz siatkarkę Foppapedretti Bergamo czeka żmudna rehabilitacja i walka o powrót na parkiet. Po takiej kontuzji rekonwalescencja trwa ok. 4-6 miesięcy, a to oznacza, że tym sezonie 33-latka na pewno już nie zagra.

Uraz Skowrońskiej to ogromny problem dla włoskiej drużyny. Polka była najlepiej punktującą zawodniczką zespołu i jedną z najskuteczniejszych w całej Serie A1. Do feralnego spotkania z Savino zdobyła 294 "oczka" i zajmowała 3. miejsce w gronie najlepiej punktujących ligi.

RadioZET.pl/Facebook/KS