Katarzyna Skowrońska-Dolata zakończyła karierę. "To idealny moment"

22.08.2019 11:16
Katarzyna Skowrońska-Dolata
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS

Katarzyna Skowrońska-Dolata ogłosiła zakończenie kariery. Jedna z czołowych polskich siatkarek ostatnich lat przekazała decyzję w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Myślę, że to jest idealny moment, by powiedzieć stop. Długo czekałam, by podjąć taką decyzję. Musiałam do tego dojrzeć - powiedziała w rozmowie z "PS". - To, co miałam wywalczyć, już wywalczyłam. Spełniłam swoje marzenia. - dodała.

Katarzyna Skowrońska-Dolata kończy karierę

Katarzyna Skowrońska-Dolata kończy karierę z mnóstwem sukcesów na koncie. W 2003 i 2005 roku sięgała z reprezentacją Polski po mistrzostwo Europy. W 2015 roku dołożyła do tego srebro igrzysk europejskich.

Ostatnio występowała w brazylijskim Hinode Barueri. W trakcie swojej kariery grała m.in. w Azerbejdżanie, Chinach, Turcji, czy we Włoszech. W dorobku ma m.in. mistrzostwa wszystkich tych krajów.

Mistrzostwa Europy siatkarek 2019

Skowrońska-Dolata z pewnością będzie kibicować teraz reprezentacji, która w piątek rozpocznie udział w mistrzostwach Europy. Polki w fazie grupowej zmierzą się z Włochami, Belgią, Ukrainą, Portugalią i Słowenią.

Wszystkie mecze ME siatkarek 2019 z udziałem Polek na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/AN