Zamknij

Katarzyna Skorupa w związku z 19-letnią włoską siatkarką

Krzysztof Sobczak
14.11.2018 19:33
Katarzyna Skorupa i Paola Egonu są parą
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/EastNews

Jedna z największych nadziei żeńskiej siatkówki Włoszka nigeryjskiego pochodzenia Paola Egonu dokonała coming out i przyznała, że jest w związku z kobietą. Dziś już wiemy, że jej partnerką jest... polska siatkarka Katarzyna Skorupa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Egonu ma 19 lat, a Skorupa jest od niej starsza o 15 lat. Tak duża różnica wieku nie przeszkodziła, aby zaiskrzyło. Zawodniczki poznały się przed rokiem podczas wspólnej gry w Novarze, ale dopiero od kilku dni wiadomo, że są parą. Pierwsza, po jednej z porażek w MŚ, wygadała się Włoszka, a potem swoje zrobiły media.

"Wróciłam do hotelu i zadzwoniłam do swojej dziewczyny. Płakałam, a ona pocieszała mnie i tłumaczyła, że porażki nie są przyjemne, ale to jednocześnie lekcja na przyszłość. Uświadomiła mnie też, że jeszcze przez jakiś czas będę cierpiała, ale potem poczuję się lepiej. A mój homoseksualizm? Nie uważam go za coś dziwnego. Tak po prostu jest" - powiedział Paola Egonu w wywiadzie na łamach "Corriere della Sera".

Katarzyna Skorupa i Paola Egonu są parą

Następnie inny włoski dziennik "La Gazzetta dello Sport" opublikował zdjęcie całującej się pary. Wówczas stało się jasne, że Egonu i Skorupa są w bliskiej relacji.

Paola Egonu została najlepszą atakującą tegorocznych mistrzostw świata, w których reprezentacja Włoch zajęła 2. miejsce. Katarzyna Skorupa jest byłą reprezentacyjną rozgrywającą, od wielu lat występującą w klubach włoskich.

RadioZET.pl/Gala/KS