Reprezentantka Polski odpowiada Dudzie: Prezydent mnie odczłowiecza

24.06.2020 14:50
Katarzyna Skorupa o Dudzie i LGBT
fot. PRZEMYSLAW JACH /East News

Katarzyna Skorupa odniosła się do wypowiedzi Andrzeja Dudy na temat LGBT. - Prezydent mną straszy, robi ze mnie zagrożenie dla tradycyjnej polskiej rodziny. A ja też jestem tradycyjną polską rodziną – wyjaśnia reprezentantka Polski w siatkówce, która jakiś czas temu dokonała coming outu.

W ostatnim czasie znów zaczęło być głośno na temat ruchu LGBT. Dyskusja rozgorzała po słowach Jacka Żalka w studiu TVN24. Poseł PiS  powiedział, że „LGBT to nie ludzie, a ideologia. Jego słowa powtórzył Andrzej Duda w czasie wiecu w Opolu. Wypowiedź prezydenta odbiła się szerokim echem w mediach na całym świecie.  Później Duda wyjaśnił na Twitterze, że „słowa zostały wyrwane z kontekstu”. Do słów prezydenta Rzeczpospolitej odniosła się Katarzyna Skorupa. W ubiegły roku polska siatkarka dokonała coming outu.

- To pokazuje, do czego człowiek jest się w stanie posunąć dla władzy. Prezydent straszy i dzieli ludzi, wykorzystując ich nieświadomość. Straszy mną. Odczłowiecza mnie, demonizuje, robi ze mnie zagrożenie dla polskiej tradycyjnej rodziny. A ja też jestem polską, tradycyjną rodziną. W takiej się wychowałam – powiedziała 150-krotna reprezentantka Polski w rozmowie z portalem „Sportowe Fakty”.

Katarzyna Skorupa odpowiada Andrzejowi Dudzie

- Nie znam pana prezydenta, ale myślę, że jemu tego nie trzeba wyjaśniać. Wyjaśnić należy ludziom nieświadomym, zastraszonym, tym, którzy nie żyją w dużych miastach i nie mają na co dzień kontaktu z różnorodnością. Bycie LGBT nie jest wyborem, tacy się rodzimy. Tak samo jak rodzimy się leworęczni, z niebieskimi oczami czy z ciemną skórą. Leworęczność nie jest ideologią, homoseksualizm czy transpłciowość też nie - kontynuowała.

Katarzyna Skorupa na tę chwilę mieszka we Włoszech, gdzie gra w klubie Saugella Team Monza. Półwysep Apeniński znajduje się daleko na liście równości, ale i tak wyprzedza Polskę. W rankingu ILGA-Europe 2020, Włochy plasują się na 34. miejscu, Polska na 43 wśród 49 państw.

Posłuchaj podcastu

- Słowa polskich polityków o LBGT jako ideologii odbiły się szerokim echem wszędzie. To nie poprawia wizerunku Polski na arenie międzynarodowej. Utrwala za to przekonanie, że jesteśmy zacofanym krajem bloku wschodniego - zaznaczyła siatkarka.

RadioZET.pl/sportowefakty.pl