Zamknij

Legenda polskiej siatkówki kończy karierę: "Zostawiam to, co kocham"

Krzysztof Sobczak
27.04.2022 19:09
Katarzyna Skorupa kończy karierę
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/EastNews

Katarzyna Skorupa, 150-krotna reprezentanta Polski w siatkówce, w mediach społecznościowych ogłosiła decyzję o zakończeniu sportowej kariery. "Nadszedł czas, aby zostawić to, co kocham, i czemu poświęciłam moje dotychczasowe życie" - napisała.

Katarzyna Skorupa to jedna z legend kobiecej siatkówki w naszym kraju. Na swoim koncie ma cztery medale Ligi Mistrzyń, srebro Klubowych Mistrzostw Świata, tytuły mistrzyni Polski, Włoch, Azerbejdżanu. Występowała w takich drużynach jak Nafta Piła, BKS Aluprof Bielsko-Biała, Rabita Baku, Pomi Casalmaggiore, Imoco Volley Conegliano, Igor Gorgonzola Novara, Fenerbahce Stambuł, a ostatnio E.Leclerc Moya Radomka Radom. W reprezentacji Polski wystąpiła 150 razy, chociaż długimi fragmentami nie było jej po drodze z kolejnymi trenerami kadry. W środę 37-latka z Radomia poinformowała o zakończeniu kariery.

"36 lat... dokładnie tyle czasu minęło od momentu, kiedy mama pierwszy raz zabrała nas na swój trening. Od tamtej chwili siatkówka stała się nierozerwalną częścią mojego życia... aż do teraz. Nadszedł czas, aby zostawić to, co kocham, i czemu poświęciłam moje dotychczasowe życie. To była piękna i długa podróż, pełna sukcesów i dobrych doświadczeń, czasami również tych złych" - napisała na Instagramie.

Katarzyna Skorupa kończy karierę

"Miałam okazję grać w znakomitych klubach, z i przeciwko najlepszym siatkarkom i trenerom na świecie. Jestem wdzięczna za to, jakich ludzi poznałam i przyjaźnie, jakie zawiązałam dzięki siatkówce, za świat, który zobaczyłam i za chwile, które przeżyłam. Niemożliwe jest wymienić wszystkich, którym chciałabym podziękować, a nie chciałabym nikogo pominąć... Specjalne podziękowania należą się jednak mojej ukochanej siostrze za wsparcie, jakiego mi udzielała, ono znaczyło dla mnie wszystko. Mamo, Tato, dziękuję za wszystko, czego nauczyliście nas odnośnie siatkówki"  - dodała.

Katarzyna Skorupa nie zdradziła, czym się będzie teraz zajmować i czy zostanie przy siatkówce w innej roli.

RadioZET.pl/WP Sportowe Fakty