Zaskakująca decyzja środkowego reprezentacji Polski. Nie zagra w ME

Krzysztof Sobczak
06.07.2017 17:00
Karol Kłos
fot. Łukasz Krajewski / Agencja Gazeta

Środkowy reprezentacji Polski i PGE Skry Bełchatów Karol Kłos nie weźmie udziału w przygotowaniach i turnieju mistrzostw Europy, które odbędą się w Polsce - poinformował w czwartek Polski Związek Piłki Siatkowej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jak podano w oficjalnym komunikacie, przyczyną absencji siatkarskiego mistrza świata z 2014 są "istotne względy osobiste". O swojej decyzji Kłos poinformował prezesa PZPS i selekcjonera reprezentacji Polski Ferdinado De Giorgiego.

Zobacz także

- Karol Kłos życzy powodzenia i medalu kolegom, którzy zagrają w mistrzostwach Europy w piłce siatkowej mężczyzn Eurovolley Poland 2017 i deklaruje, że w kolejnych sezonach pozostaje do dyspozycji kadry narodowej – napisano na stronie internetowej związku.

We wpisie w mediach społecznościowych 27-letni siatkarz dodał, że "nie była to łatwa decyzja". - Nigdy wcześniej takiej nie podjąłem - dodał.

Poinformowano, że trener De Giorgi powołał na zgrupowanie w Spale do pomocy w treningach Norberta Hubera, środkowego reprezentacji Polski do lat 21, która wywalczyła w niedzielę w Brnie złoty medal mistrzostw świata.

Biało-czerwoni w środę w Spale rozpoczęli przygotowania do ME, które 24 sierpnia rozpoczną się w kraju. W fazie grupowej turnieju Polacy zmierzą się kolejno z Serbią, Finlandią i Estonią.

RadioZET.pl/PAP/KS