Zamknij

Trzech głównych kandydatów do objęcia kadry siatkarek. PZPS ujawnił nazwiska

30.11.2021 18:33
polskie siatkarki
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News

Polskie siatkarki wkrótce poznają nazwisko następcy Jacka Nawrockiego. PZPS poinformował, że do objęcia biało-czerwonych zgłosiło się 24 trenerów. Według mediów związek wybrał trzech kandydatów, którzy mają walczyć o posadę selekcjonera.

Reprezentacja Polski siatkarek czeka na nowego trenera. Przypomnijmy, że w połowie września Jacek Nawrocki złożył rezygnację i odszedł z kadry na rzecz prowadzenia Grupy Azoty Chemika Police.

Jakiś czas temu PZPS ogłosił konkurs na trenera siatkarek i siatkarzy, do którego mogli zgłaszać się szkoleniowcy. Niemniej jednak prowadzenie żeńskiej drużyny zebrało większą liczbę zainteresowanych od ekipy mistrzów świata. W sumie na nowego selekcjonera biało-czerwonych chęć zgłosiło 24 szkoleniowców. Praktycznie każdy z trenerów pochodzi z zagranicy. Jednym wyjątkiem jest kandydatura Grzegorza Wagnera.

Okazuje się, że najprawdopodobniej nowym trenerem reprezentacji Polski siatkarek będzie Włoch. Jak informuje "La Gazzetta dello Sport" PZPS zapoznał się ze wszystkimi zgłoszeniami i wyłonił trzech faworytów w wyścigu o posadę selekcjonera. Zdaniem dziennika Polki poprowadzi ktoś z trójki: Massimo Barbolini, Stefano Lavarini, Daniele Santarelli.

Trzech kandydatów na trenera polskich siatkarek

Najciekawiej wygląda CV Babroliniego, który razem z Włoszkami dwukrotnie sięgał po mistrzostwo Europy (2007 i 2009) i po Puchar Świata (2007 i 2011). Dodatkowym atutem jest prowadzenie Magdaleny Stysiak we włoskim Savino Del Bene Scandicci.

Z kolei Lavarini może pochwalić się Pucharem Włoch, dwukrotnym triumfem Klubowych Mistrzostw Ameryki Południowej, czy mistrzostwem Brazylii. Razem z żeńską drużyną Korei Południowej awansował do półfinału igrzysk olimpijskich w Tokio. Natomiast Santarelli trzykrotnie sięgał po mistrzostwo Włoch z Imoco Volley Conegliano, czterokrotnie cieszył się z Superpucharu Włoch i dwa razy wygrywał Puchar Włoch. Wspólnie z chorwacką kadrą narodową, którą prowadzi od 2018 roku, zdobył srebrny medal Ligi Europejskiej.

RadioZET.pl