Zamknij

Znamy wstępny kalendarz imprez siatkarskich na 2021 rok

13.05.2020 21:09
Liga Narodów siatkarzy
fot. PAP/EPA

Rozgrywki Ligi Narodów w siatkówce rozpoczną się w drugim tygodniu maja 2021 roku, a zakończą 27 czerwca, na niespełna miesiąc przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio – ogłosiła światowa federacja tej dyscypliny (FIVB).

Dokładna data inauguracji rozgrywek ma być podana po otrzymaniu ostatecznej decyzji nadawców telewizyjnych – dodała FIVB.

Tegoroczna edycja Ligi Narodów została już wcześniej odwołana z powodu pandemii koronawirusa, co oznacza, że w tym roku nie odbędzie się żaden turniej międzynarodowy.

Gospodarzami turniejów finałowych (Final Six) Ligi Narodów 2021 będą kraje, które miały je zorganizować w tym roku – Chiny (kobiety) oraz Włochy (mężczyźni).

Kiedy mistrzostwa Europy siatkarzy?

FIVB poinformowała również, że mistrzostwa poszczególnych kontynentów odbędą się po zakończeniu igrzysk w Tokio. Na ich rozegranie wyznaczono ramy czasowe od 19 sierpnia do 19 września 2021 roku.

Polska będzie współgospodarzem mistrzostw Europy siatkarzy, obok Czech, Estonii i Finlandii. Turniej kobiet ma się odbyć w Serbii, Chorwacji, Bułgarii i Rumunii.

Ponadto FIVB potwierdziła, że wszystkie ligi krajowe będą mogły od 1 czerwca 2020 roku kontynuować sezon 2019/20 lub rozpocząć nowy 2020/21, ale przy zachowaniu wszystkich środków bezpieczeństwa, jakie wskażą władze państwowe lub lokalne.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/AN

Posłuchaj podcastu