KMŚ siatkarzy: Pewne zwycięstwo Skry na inaugurację

12.12.2017 21:22
Skra Bełchatów

Siatkarze PGE Skry Bełchatów pokonali w Łodzi chiński Shanghai VC 3:0 (25:18, 25:19, 25:21) w swoim pierwszym meczu gr. B klubowych mistrzostw świata, które po raz pierwszy rozgrywane są w Polsce.

Wicemistrzowie Polski w łódzkiej Atlas Arenie udanie rozpoczęli swój czwarty występ w KMŚ. 13-krotni mistrzowie Chin m.in. z byłym przyjmującym PGE Skry Argentyńczykiem Facundo Conte i reprezentantem Francji Julienem Lyneelem, nie sprawili bełchatowianom większych problemów.

Mecz z większym animuszem zaczęła ekipa z Szanghaju. Wicemistrzowie Polski pierwsze prowadzenie objęli przed przerwą techniczną (8:7), kiedy blokiem zatrzymali Lyneela. Od tej pory widać było jednak coraz większą przewagę siatkarzy PGE Skry, którzy byli lepsi w każdym elemencie gry, ale przede wszystkim bardzo dobrze zagrywali i blokowali. Po asie serwisowym Mariusza Wlazłego wygrywali 13:9, a po kolejnej świetnej zagrywce Srecko Lisinaca – 16:11. To wystarczyło, by podopieczni Roberto Piazzy pewnie zwyciężyli w pierwszym secie.

W pełni pod kontrolą bełchatowian przebiegała też drugą odsłona. Siatkarze najlepszej chińskiej drużyny znów największe problemy mieli z przyjęciem zagrywki. Przy serwisie Bartosza Bednorza PGE Skra odskoczyła rywalom na cztery punkty (14:18), a kiedy w pole serwisowe wszedł Lisinac zrobiło się 18:11. Serb atakiem ze środka przypieczętował też wygraną w drugim secie.

Nic nie zmieniło się po krótkiej przerwie. Wciąż na parkiecie dominowali podopieczni Piazzy, choć za bardzo rozluźnieni w końcówce pozwolili zawodnikom mistrza Chin zmniejszyć straty do jednego punktu (22:21). Do piłki meczowej doprowadził jednak Wlazły, a spotkanie kolejnym mocnym serwisem zakończył Lisinac. O przewadze wicemistrzów Polski najlepiej świadczy fakt, że do odniesienia zwycięstwa potrzebowali niespełna 80 minut.

W drugim wtorkowym meczu gr. B rosyjski Zenit Kazań wygrał 3:0 z argentyńskim Personal Bolivar.

W środę PGE Skra zmierzy się w łódzkiej Atlas Arenie z zespołem Argentyny (godz. 20.30). Wcześniej Zenit zagra z Shanghai VC (17.30).

W rozgrywanych po raz pierwszy w Polsce KMŚ rywalizuje osiem zespołów. W gr. A w Opolu grają ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, broniący tytułu brazylijski Sada Cruzeiro, włoski Cucine Lube Civitanova i irański Sarmayeh Bank. Do fazy finałowej w Krakowie awansują po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy. Walka o złoto zaplanowana jest na niedzielę.

PGE Skra Bełchatów - Shanghai VC 3:0 (25:18, 25:19, 25:21).