KMŚ: Dziewczynka do podawania piłek cichą bohaterką turnieju [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
29.12.2017 11:00
Ola Serafin
fot. YouTube/screen

Spotkanie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Lube Cucine Civitanowa miało niespodzianą bohaterkę. Została nią...dziewczynka do podawania piłek, której poświęcenie być może uchroniło jednego z graczy od poważnej kontuzji.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

O nastolatce zrobiło się głośno dzięki kanadyjskiemu trenerowi akademickiemu Benowi Josephsonowi, który opublikował w sieci filmik i podpis: "Widzieliście to? Wie ktoś, jak się nazywa ta dziewczynka? Ta technika jest wspaniała" - zaznaczył szkoleniowiec.

"Ta dziewczynka" to Ola Serafin z Opola, której ofiarna interwencja zapobiegła być może poważnej kontuzji jednego z graczy mistrza Polski.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w drugim secie przy stanie 8:9. W trakcie trwania akcji druga piłka wytoczyła się w okolice linii bocznej parkietu i tylko dzięki szybkiej reakcji Oli nie wpadła na boisko. Wówczas mogłaby wyrządzić krzywdę któremuś z zawodników.

Smog truje Polskę: Sprawdź listę chorób, które może powodować

"Ola swoim poświęceniem uratowała mecz, a może nawet zdrowie jednego z naszych zawodników podczas KMŚ. Dziękujemy" - napisano na oficjalnym koncie ZAKSY na Twitterze.

Za swoje poświęcenie dziewczynka została doceniona przez ambasadora imprezy, Krzysztofa Ignaczaka. Nastolatka otrzymała w nagrodę koszulki swoich ulubionych klubów - ZAKSY i Lube - oraz piłkę z podpisem swojego idola, libero Cucine, Jenii Grebennikova.

RadioZET.pl/KS