Joanna Wołosz rozważa przerwę w reprezentacji Polski

06.02.2020 17:02
Joanna Wołosz rozważa przerwę w reprezentacji Polski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Joanna Wołosz udzieliła wywiadu dla „Przeglądu Sportowego”, w którym przyznała się, że zastanawia się nad przerwą w grze dla reprezentacji Polski. Rozgrywająca zamierza poświęcić ten czas na odpoczynek.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na początku lutego, Joanna Wołosz razem z resztą zespołu Imoco Volley Conegliano wywalczyła Puchar Włoch. Dodatkowo w turnieju finałowym Polka została wyróżniona nagrodą MVP. Wcześniej włoska drużyna zdobyła Superpuchar kraju oraz klubowe mistrzostwo świata. W tym sezonie Conegliano chce dołączyć do tych trofeów obronę scudetto oraz zwycięstwo w Lidze Mistrzyń.

Jednak ciągłe wygrywanie wiąże się nie tylko z ogromną presją, ale i z morderczymi treningami, które odbijają się na zdrowiu. W związku z tym rozgrywająca zastanawia się nad przerwą w reprezentacji, podobnie jak Malwina Smarzek-Godek.

- Trwający sezon klubowy jest bardzo wymagający, a czasu na odpoczynek mało. Do najmłodszych nie należę i chciałabym doprowadzić swoje ciało do ładu. Mam nadzieję, że szansę gry dostaną inne dziewczyny. Jeszcze nie rozmawiałam z trenerem na temat planów – powiedziała w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” Wołosz.

- Mam kilka problemów mięśniowych w sezonie ligowym, więc gdy tylko jest możliwość, staram się regenerować, by być gotową na sto procent na najważniejsze mecze – dodała.

Nie zabrakło tematu półfinałowego meczu z Turcją w kwalifikacjach na igrzyska olimpijskie, w którym Polki nie wykorzystały pięciu piłek meczowych. Siatkarka przyznała, że szybko wybiła sobie to spotkanie z pamięci, aby móc w pełni skupić się na zmaganiach klubowych.

RadioZET.pl/przegladsportowy.pl