Zamknij

Joanna Wołosz poza składem na mistrzostwa Europy

23.06.2021 17:48
Joanna Wołosz
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Joanna Wołosz nie zagra w reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy. Informację potwierdził selekcjoner kadry Jacek Nawrocki.

Joanna Wołosz nie pojawi się w składzie reprezentacji Polski na zbliżające się mistrzostwa Europy. Takie pogłoski krążyły już wcześniej, ale dopiero teraz plotki potwierdził Jacek Nawrocki. Wcześniej rozgrywająca Imoco Conegliano nie została powołana na rozgrywki Ligi Narodów.

– Przed sezonem rozmawialiśmy z Asią, kiedy trwał jeszcze sezon ligowy. Wtedy powiedziała, że potrzebuje czasu na podjęcie decyzji dotyczącej sezonu kadrowego. W późniejszych rozmowach podkreślała, że potrzebuje przerwy. Te dwa ostatnie sezony były dla niej bardzo ciężkie pod względem obciążeń, jak i w kwestiach zdrowotnych. Ze względów osobistych chciałaby mieć przerwę od kadry i prosi o zrozumienie takiej jej decyzji - przekazał Nawrocki cytowany przez PZPS.

Joanna Wołosz nie zagra na mistrzostwach Europy

To cios dla biało-czerwonych, dla których EuroVolley 2021 jest docelową imprezą w tym sezonie reprezentacyjnym. Jednocześnie trener Polek uciął spekulacje o rezygnacji gry w barwach narodowych.

Asia nie ukrywa, że jest zainteresowana udziałem w przyszłorocznych mistrzostwach świata. Jest otwarta dla kadry. Respektuję jej zdanie, tym bardziej że dotychczas zawsze była do dyspozycji reprezentacji. Ona jest klasą samą w sobie. Byłaby olbrzymim wzmocnieniem naszej drużyny w mistrzostwach Europy, ale nie możemy opierać siły całej ekipy na jednej zawodniczce - podkreślał Nawrocki.

Mistrzostwa Europy siatkarek rozpoczną się 18 sierpnia i potrwają do 4 września. Biało-czerwone zagrają w grupie B z Bułgarią, Niemcami, Hiszpanią, Czechami i Grecją.

RadioZET.pl