Zamknij

Rosyjscy sportowcy odkrywają prawdę o Ukrainie. Odważne słowa

Maciej Walasek
21.04.2022 18:19
Jekaterina Gamowa
fot. Dmitry Astakhov/RIA Novosti Russian Government/East News

Jekaterina Gamowa opublikowała w sieci odważny post, w którym przedstawiła swoje zdanie na temat wojny w Ukrainie. "Chcę płakać, ale nie mogę" - czytamy we wpisie byłej rosyjskiej siatkarki.

Wojna w Ukrainie trwa nieprzerwanie od prawie dwóch miesięcy. Po obronie Kijowa, Ukraińcy zmusili wrogie wojska do wycofania się z północnej części kraju. Jednak Rosjanie starają się przejąć pełną kontrolę nad obwodem ługańskim i donieckim i właśnie tam koncentrują swoje działania.

Mimo zmniejszenia obszaru ataku co chwila w mediach pojawiają się informacje o barbarzyństwach, jakich dopuszczają się Rosjanie na cywilach. Chociaż rosyjscy sportowcy milczą w kwestii inwazji na Ukrainę, głos postanowiła zabrać Jekaterina Gamowa. Była siatkarka, która jest popularna w swoim kraju, zamieściła w sieci wpis, pisząc, co myśli o rosyjskiej napaści.

Rosyjska siatkarka mówi wprost o wojnie w Ukrainie

"1, 15, 55, ile jeszcze? Zasypiam tylko z jedną myślą. Codziennie błagam Boga, żeby ten horror się skończył. Jednak każdy poranek, przez ponad półtora miesiąca, zaczyna się tak samo. Boli tak samo, jest strasznie i beznadziejnie. Nie wyobrażam sobie przyszłości. Przed nami mgła, żyję z tygodnia na tydzień. Oglądam YouTube, czytam Telegram i nadal nie mogę tego pojąć. Chcę płakać, ale nie mogę" - czytamy w poście na Instagramie.

ZOBACZ TAKŻE: Wojna w Ukrianie - najnowsze informacje na żywo

Jekaterina Gamowa to była rosyjska atakująca. W latach 1996-2016 występowała w takich zespołach jak: Dinamo Moskwa, Fenerbahce Stambuł i Dinamo Kazań. W czasie swojej kariery 13-krotnie świętowała mistrzostwo Rosji, czterokrotnie wywalczała Puchar Rosji, a w 2014 triumfowała w Lidze Mistrzyń. Z kolei z reprezentacją Sbornej dwukrotnie zostawała mistrzynią świata i Europy. W swoim dorobku ma też dwa srebrne medale IO.

RadioZET.pl