Zamknij

Jastrzębski Węgiel bez trenera. Luke Reynolds zwolniony

21.01.2021 19:04
Jastrzębki Węgiel
fot. Tomasz Kudala/REPORTER

Jastrzębski Węgiel zwolnił Luke’a Reynoldsa ze stanowiska trenera. Australijski szkoleniowiec pożegnał się z posadą dzień po przegranej zespołu z Indykpolem AZS Olsztyn 1:3.

Luke Reynolds rozpoczął przygodę z Jastrzębskim Węglem w 2016 roku, kiedy został asystentem Roberto Santiliego. Później pozostał na tym stanowisku u boku Slobadana Kovaca. W tym sezonie Australijczyk otrzymał szansę samodzielnego prowadzenia drużyny.

Po styczniowych przegranych ze Stalą Nysa 1:3 i Vervą Warszawa Orlen Paliwa 2:3, zawodnicy sami przyznawali, że dopadł ich kryzys. Potem wygrali na wyjeździe ze Skrą Bełchatów 3:0, ale w środę ulegli Indykpolowi AZS Olsztyn 1:3. Porażka była gwoździem do trumny Reynoldsa, który pożegnał się z posadą.

Jastrzębski Węgiel zwolnił Luke'a Reynoldsa

- Powodem tej decyzji jest niesatysfakcjonujący poziom gry zespołu, niestabilna forma drużyny walczącej o najwyższe cele, jak również niezadowalające wyniki sportowe w 2021 roku. Jednocześnie informujemy, że do czasu pozyskania nowego szkoleniowca obowiązki pierwszego trenera zespołu pełnić będzie dotychczasowy asystent trenera Leszek Dejewski – podano w oficjalnym komunikacie klubu.

Na tę chwilę nie wiadomo, kto zostanie trenerem jastrzębian. To szósta zmiana szkoleniowca w przeciągu trzech lat.

RadioZET.pl