Jastrzębski Węgiel wywalczył awans do Siatkarskiej Ligi Mistrzów

12.11.2020 19:58
Jastrzębski Węgiel

Jastrzębski Węgiel wygrał w czwartkowym wyjazdowym meczu z Arcadą Galati 3:0 (25:18, 25:16, 25:17). Dzięki zwycięstwu z rumuńskim zespołem polski klub wywalczył awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów siatkarzy.

Jastrzębski Węgiel w błyskawicznym tempie pokonał CSM Arcadę Gałacz, wygrywając po zaledwie 71 minutach gry. Z powodu odwołania dwóch turniejów z powodu koronawirusa obie drużyny powalczyły o awans do Ligi Mistrzów w jednym meczu.

Jastrzębianie górowali nad przeciwnikami w każdym elemencie gry. Mimo przebłysków rumuńskiego zespołu klub prowadzony przez Luke’a Reynoldsa kilka razy zagroził rywalom. W drugim secie zbliżyli się do zespołu na dwa punkty, ale Jastrzębski Węgiel bardzo szybko odskoczył przeciwnikom, budując sobie bezpieczną przewagę.

Pomarańczowi bardzo dobrze spisywali się na zagrywce, ale także i w bloku oraz ataku. W pierwszej partii z ponad 80-procentową skutecznością brylował Rafał Szymura. W ataku przodował Mohamad Al Hachdadi i Yacine Louati. Tytuł najlepszego siatkarza meczu powędrował do Louatiego.

Jastrzębski Węgiel awansował do Siatkarskiej Ligi Mistrzów

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla dołączyli do Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, PGE Skry Bełchatów i VERVY Warszawa Orlen Paliwa i zostali czwartą polską drużyną, która zagra w Lidze Mistrzów.

Grupowymi rywalami zespołu trenera Luke’a Reynoldsa będą rosyjski Zenit Kazań, słoweński ACH Volley Ljubljana oraz niemieckim Berlin Recycling Volleys. W tej fazie przewidziano po dwa turnieje w każdej grupie. Jastrzębski Węgiel zagra w Berlinie i Kazaniu.