Poznaliśmy terminy meczów Jastrzębskiego Węgla w Lidze Mistrzów

06.03.2020 21:38
znamy daty meczów LM siatkarzy Jastrzębskiego Węgla
fot. Jastrzębski Węgiel/Facebook

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozegrają oba ćwierćfinałowe mecze Ligi Mistrzów z włoskim Itas Trentino w słoweńskim Mariborze. Spotkania odbędą się 13 i 14 marca - poinformowała w Europejska Konfederacja Siatkarska (CEV).

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

CEV podkreśliła, że pomoc w organizacji meczów zaoferował klub Branik Maribor oraz Słoweńska Federacja Siatkówki. Nie podano godziny rozpoczęcia spotkań.

Siatkarze z Jastrzębia nie pojechali do Trydentu na zaplanowany 5 marca pierwszy mecz ćwierćfinałowy w związku z przypadkami koronawirusa we Włoszech. Zarząd klubu prosił wcześniej o zmianę terminu lub o rozegranie dwumeczu na neutralnym terenie, na przykład w Austrii. Włosi się na to nie godzili.

Jak poinformował Jastrzębski Węgiel, mecze w Mariborze mają się odbyć przy udziale publiczności.

Oprócz potyczek Jastrzębskiego Węgla z Itas Trentino w hali Sportna Dvorana Ljudski Vrt w Mariborze rozegrane zostaną cztery mecze ćwierćfinałowe siatkarskiej Ligi Mistrzyń z udziałem włoskich i tureckich zespołów. 18 marca Fenerbahce Stambuł zagra z ekipą Igor Gogronzola Novara, a Savino Del Bene Scandicci z Eczacibasi VitrA Stambuł. Rewanże odbędą się następnego dnia.

RadioZET.pl/PAP