Zamknij

Jastrzębski Węgiel wycofuje się z rozgrywek Ligi Mistrzów

29.03.2020 17:16
Jastrzębski Węgiel nie zagra w Lidze Mistrzów
fot. PAP

Jastrzębski Węgiel nie zamierza czekać aż CEV wznowi Ligę Mistrzów. W związku z tym, że z polskiego klubu siatkarze rozjechali się do domów, władze drużyny postanowiły wycofać się z rozgrywek.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla był gościem programu „#7strefa” w Polsacie Sport. W rozmowie z Marcinem Lepą potwierdził, że klub nie zagra w Lidze Mistrzów, nawet wtedy, gdy rozgrywki zostaną odwieszone.

- Nie wyobrażam sobie grania w sytuacji, gdy w Europie szaleje koronawirus - powiedział Gorol.

- Rozmawiałem ostatnio z kimś ważnym w CEV i dostałem informację, że z decyzją władze federacji wstrzymują się do 6 kwietnia. My tak długo czekać nie możemy. Zawodnicy są rozbici fizycznie i mentalnie, nie trenują, a sezon ligowy w naszym kraju został zakończony - dodał w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla mieli zmierzyć się w ćwierćfinale z Itasem Trentino. Jeszcze przed rozprzestrzenieniem się pandemii na cały świat, zawodnicy odmówili wyjazdowi do Włoch, które już wtedy miały ogromne problemy z wirusem. Finalnie kluby doszły do porozumienia, w wyniku którego mecze zaplanowano na neutralnym terenie w Mariborze. Kiedy zamknięto granice i te spotkania zostały odwołane.  

Przypomnijmy, że CEV zawiesił rozgrywki na czas nieokreślony.

RadioZET.pl/przegladsportowy.pl