Zamknij

Bolesny upadek w Lidze Narodów. Siatkarz zaczepił stopą o siatkę

24.06.2022 22:07
Siatkarz wpadł stopą w siatkę
fot. Twitter/screen

Ran Takahashi, przyjmujący Pallavolo Padova, zaliczył bardzo groźnie wyglądający upadek w spotkaniu Japonia - Włochy w siatkarskiej Lidze Narodów. 20-latek w jednej z akcji zaczepił stopą o siatkę i bez kontroli uderzył w parkiet. Później zdążył jeszcze zostać bohaterem meczu.

Reprezentacja Japonii jest jedną z rewelacji Ligi Narodów siatkarzy 2022. Po sześciu rozegranych spotkaniach drużyna z Kraju Kwitnącej Wiśni plasuje się na 3. pozycji, z takim samym bilansem jak Francja, Polska i Stany Zjednoczone (5-1). W piątek Azjaci po bardzo wyrównanym meczu pokonali Włochy 3:2 (25:20, 21:25, 24:26, 25:19, 15:13).

W trakcie tie-breaka doszło do nieprzyjemnego zdarzenia. Przy stanie 4:4 przyjmujący japońskiego zespołu Ran Takahashi wyskoczył tak wysoko, że opadając zahaczył o dolną część taśmy i z dużej wysokości spadł na parkiet. Główna siła uderzenia skupiła się na biodrze, ale ucierpiała też głowa młodego gracza Padovy. Mocno poobijany opuścił parkiet, ale zdołał jeszcze na niego wrócić przed zakończeniem starcia.

Upadek Japończyka w LN siatkarzy [WIDEO]

Bolesny upadek nie wpłynął na postawę Takahashiego i to on został bohaterem ostatniej akcji. Przy wyniku 14:13 20-latek na pojedynczym bloku zatrzymał Yuriego Romano i zapewnił swojej drużynie piąte zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Narodów.

W całym spotkaniu ten zawodnik zdobył osiem punktów. Aż 28 zapisał na swoim koncie atakujący Yuji Nishida.

RadioZET.pl