Zamknij

Mistrz świata opuszcza PGE Skrę Bełchatów. Trener potwierdził transfer

26.04.2020 13:50
Jakub Kochanowski opuszcza PGE Skrę Bełchatów
fot. PAP

Jakub Kochanowski po dwóch sezonach odchodzi z PGE Skry Bełchatów. 22-letni środkowy trafi do Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle – informację potwierdził trener ZAKSY, Nikola Grbić.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

O zmianie klubu przez Jakuba Kochanowskiego mówiło się od dłuższego czasu. Młody środkowy był przymierzany do Vervy Warszawa Orlen Paliwa, ale ostatecznie zdecydował się na przeprowadzkę do Kędzierzyna-Koźla. Transfer potwierdził trener ZAKSY, Nikola Grbić w rozmowie z serbską gazetą „Sportski Zurnal”. 22-latek zastąpi w zespole Łukasza Wiśniewskiego.

- Zastąpiliśmy Łukasza Wiśniewskiego Jakubem Kochanowskim i to będzie najważniejsza zmiana w składzie. Pozyskaliśmy świetnego gracza. Kierowałem się tym, że jeśli już coś zmieniać, to zmieniać na lepsze, a nie dla samej zmiany – powiedział  Grbić.

W zespole mistrza Polski pozostaną:  Benjamin Toniutti, Łukasz Kaczmarek, Aleksander Śliwka, Paweł Zatorski i David Smith. Z kolei więcej szans na grę otrzyma Kamil Semeniuk, który wcześniej  wspierał drużynę wchodząc z ławki rezerwowych.

- Okazał się znakomitym graczem, gdy wchodził z ławki, wypromujemy go w wyjściowym składzie. Teraz z pewnością czeka go trudniejszy sezon, musi wykorzystać swoją szansę - dodał Serb.

Więcej informacji na temat koronawirusa:

RadioZET.pl/