Zamknij

Jakub Kochanowski kontuzjowany. Nowe wieści ws. urazu środkowego

22.07.2020 12:24
Jakub Kochanowski kontuzjowany
fot. Piotr Grunwald/REPORTER

Jakub Kochanowski, który ostatnio narzekał na ból barku nie ma żadnej poważnej kontuzji. Są to zmiany przeciążeniowe - poinformował lekarz siatkarskiej reprezentacji Polski Jan Sokal. Środkowego zastąpi w składzie Jan Nowakowski

- Jakub Kochanowski poczuł ból barku na pierwszym treningu w Zielonej Górze. Przyjechał do nas do Łodzi na konsultacje. Na szczęście nie ma żadnej poważnej kontuzji. Są to zmiany przeciążeniowe, wymagające odpoczynku i rehabilitacji - podsumował Sokal w materiale wideo Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Trener Vital Heynen w miejsce zawodnika Grupy Azoty Zaksy Kędzierzyn-Koźle powołał na zaplanowane na najbliższe cztery sparingi Nowakowskiego. Środkowy GKS-u Katowice po raz drugi w tym roku zasilił kadrę. Po raz pierwszy doszło do tego podczas zgrupowania w Spale pod koniec pierwszej połowy czerwca, gdy operacji kolana poddał się Mateusz Bieniek. Gdy on wypadł ze składu, to szkoleniowiec biało-czerwonych poprosił o dołączenie do trenującej reprezentacji Nowakowskiego i Norberta Hubera.

Kontuzja Kochanowskiego. Kto zastąpi środkowego?

- Gdy kończyłem robić szóstą serię przysiadów 140 kg, to zobaczyłem na telefonie wiadomość "potrzebujemy środkowego". No to jestem w takim razie. Spakowałem się i przyjechałem. Chłopaki się śmieją, że przyjeżdżam z butlą gaśniczą i jestem strażakiem, gaszę pożary. Oby Kuba był zdrowy, pełen entuzjazmu i nadawał się do gry, ale ja zawsze jestem w razie czego z tą butlą i będę gasił w przypadku jakichś kontuzji - zadeklarował Nowakowski.

Polacy w środowy wieczór zainaugurują serię meczów towarzyskich w tym sezonie kadrowym. Tego dnia i w czwartek zmierzą się w Zielonej Górze z Niemcami, a w niedzielę i poniedziałek w Łodzi podejmą Estończyków.

RadioZET.pl/PAP