Zamknij

Jacek Nawrocki powołał skład na Ligę Narodów. Wraca Grajber, brakuje Wołosz

06.04.2021 14:19
Jacek Nawrocki powołał skład na Ligę Narodów
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Jacek Nawrocki, trener reprezentacji Polski siatkarek, powołał szeroki skład na Ligę Narodów 2021. W pierwszej część sezonu w kadrze nie zobaczymy jednej z najlepszych rozgrywjących świata Joanny Wołosz i przyjmującej Chemika Police Natalii Mądrzyk. Do drużyny wraca za to Martyna Grajber.

  • Trener Jacek Nawrocki powołał szeroki skład reprezentacji Polski siatkarek na pierwszą część sezonu 2021, w tym na Ligę Narodów
  • W drużynie brakuje m.in. Joanny Wołosz i Natalii Mędrzyk
  • Są też znaczące powroty, jak Martyny Grajber, Malwiny Smarzek-Godek czy Agnieszki Kąkolewskiej

Reprezentacja Polski siatkarek w sezonie 2021 rozegra dwie duże imprezy - Ligę Narodów, która ze względu na pandemię COVID-19 odbędzie się w zmienionej formule, oraz mistrzostwa Europy. Pierwsze zgrupowanie ruszy 14 kwietnia w Szczyrku, ale ze względu na trwające rozgrywki część zawodniczek dołączy do koleżanek nieco później. Docelowo Jacek Nawrocki będzie miał do dyspozycji 28 siatkarek.

Powołania dotyczą tylko pierwszej części sezonu. Z tej grupy szkoleniowiec będzie wybierał zespół na Ligę Narodów. Później nastąpią korekty. "Skład reprezentacji Polski na CEV Mistrzostwa Europy 2021 kobiet podany zostanie po zakończeniu rozgrywek Ligi Narodów" - poinformowano w komunikacie PZPS.

Skład reprezentacji Polski siatkarek: Kto zagra w Lidze Narodów 2021?

Największym zaskoczeniem, najpewniej chwilowym, jest nieobecność w drużynie jednej z najlepszych rozgrywających na świecie, siatkarki Imoco Voley Conegliano Joanny Wołosz oraz przyjmującej Chemika Police Natalii Mędrzyk. Trener zrezygnował też z doświadczonych Katarzyny Zaroślińskiej-Król, Marleny Kowalewskiej i Pauliny Maj-Erwardt.

Do kadry po zawirowaniach i nieporozumieniach powraca za to Martyna Grajber, która nie pojechała do Apeldoorn na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Tokio. Po odpoczynku w poprzednim sezonie gotowe do gry są m.in. Malwina Smarzek-Godek, Agnieszka Kąkolewska, Klaudia Alagierska i Zuzanna Efimienko-Młotkowska.

Pojawiło się też kilka nowych twarzy, jak Marta Krajewska, Weronika Szlagowska, Aleksandra Rasińska czy Martyna Czyrniańska.

Liga Narodów siatkarek odbędzie się w dniach 25 maja - 20 czerwca w Rimini.

Skład reprezentacji Polski kobiet na pierwszą część sezonu:

Rozgrywające: Marta Krajewska, Martyna Łazowska, Julia Nowicka, Ewelina Polak, Katarzyna Wenerska

Atakujące: Paulina Damaske, Martyna Łukasik, Aleksandra Rasińska, Malwina Smarzek-Godek

Środkowe: Klaudia Alagierska, Weronika Centka, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Aleksandra Gryka, Agnieszka Kąkolewska, Anna Stencel, Marta Ziółkowska

Przyjmujące: Martyna Czyrniańska, Karolina Drużkowska, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Martyna Grajber, Olivia Różański, Magdalena Stysiak, Weronika Szlagowska, Aleksandra Wójcik

RadioZET.pl/PZPS