Zamknij

Jacek Nawrocki ogłosił szeroki skład na kwalifikacje olimpijskie. Są "buntowniczki"

Krzysztof Sobczak
05.12.2019 16:37
Trener Jacek Nawrocki ogłosił szeroki skład na kwalifikacje olimpijskie
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Trener reprezentacji Polski siatkarek Jacek Nawrocki ogłosił szeroką 24-osobową kadrę na kwalifikacje olimpijskie Tokio 2020, które odbędą się w dniach 7-12 stycznia w holenderskim Apeldoorn. W oczy rzuca się nieobecność Martyny Grajber i Pauliny Maj-Erwardt, jednak szkoleniowiec zapewnia, że jego wybory nie są podyktowane niedawnym buntem zawodniczek.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

I trudno z nim polemizować, bo jak spojrzymy na ten skład, zauważymy w nim siatkarki, które podpisały się w liście do PZPS-u, zarzucając w nim trenerowi m.in. bagatelizowanie ich stanu zdrowia, błędne decyzje podczas meczów czy tolerowanie romansu jednego z asystentów z zawodniczką. Wygląda na to, że rozmowy z liderkami we Włoszech i w kraju przyniosły efekt. W drużynie są wszystkie siatkarki, które stanowią o sile tego zespołu, z Joanną Wołosz, Malwiną Smarzek-Godek, Agnieszką Kąkolewską i Natalią Mędrzyk na czele.

Mimo to niespodzianek nie brakuje, gdyż nawet w szerokiej kadrze zabrakło miejsca dla Martyny Grajber, Pauliny Maj-Erwardt i Katarzyny Zaroślińskiej. Trener zapewnia jednak, że to nie kwestia buntu i braku porozumienia, a jego wybory taktyczne.

Martyna Grajber skradła show podczas meczu Polska - Niemcy [WIDEO]

- Kierowałem się jedynie aktualną formą, nastawieniem mentalnym i przydatnością dla zespołu. Chciałem przede wszystkim przenieść nieco akcenty z defensywnych na ofensywne, stąd m.in. powołanie środkowych Weroniki Centki i Anny Stencel - tłumaczył Jacek Nawrocki w Polsacie Sport.

Kwalifikacje olimpijskie siatkarek: Z kim zagrają Polki?

Kwalifikacje olimpijskie w Apeldoorn odbędą się w dniach 7-12 stycznia 2020 roku a Apeldoorn. W fazie grupowej reprezentacja Polski zagra z Holandią, Azerbejdżanem i Bułgarią. Drugą grupę tworzą Niemcy, Belgia, Turcja i Chorwacja.

Szeroki skład reprezentacji Polski siatkarek na kwalifikacje olimpijskie:

Rozgrywające: Alicja Grabka, Marlena Kowalewska, Julia Nowicka, Zofia Szczotkiewicz, Joanna Wołosz

Przyjmujące: Oliwia Bałuk, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Natalia Mędrzyk, Julia Twardowska, Aleksandra Wójcik, Magdalena Stysiak

Atakujące: Martyna Łukasik, Aleksandra Rasińska, Malwina Smarzek-Godek

Środkowe: Klaudia Alagierska, Weronika Centka, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Małgorzata Jasek, Agnieszka Kąkolewska, Anna Stencel

Libero: Monika Jagła, Anna Korabiec, Maria Stenzel

RadioZET.pl/Polsat Sport/PZPS