Zamknij

Iza Mlakar kończy karierę w wieku 24 lat. Medycyna wygrała z siatkówką

25.05.2020 17:38
Iza Mlakar kończy karierę
fot. Iza Mlakar/Facebook

Iza Mlakar, gwiazda reprezentacji Słowenii i jedna z najbardziej obiecujących atakujących młodego pokolenia, zakończyła karierę w wieku 24 lat. Była już siatkarka porzuciła sport dla medycyny.

Iza Mlakar poprzedni sezon spędziła w zespole Igor Gorgonzola Novara. Jej miejsce w drużynie zajmie atakująca reprezentacji Polski Malwina Smarzek-Godek, a Słowenka zajmie się teraz ratowaniem życia ludzkiego. O swojej decyzji poinformowała w mediach społecznościowych.

"Jak to mówią, wszystko co dobre szybko się kończy. Nadeszła pora, bym zamknęła ten rozdział życia i rozpoczęła kolejny. Postanowiłam zakończyć karierę profesjonalnej siatkarki. To był zaszczyt być częścią tego pięknego sportu, który pozostanie częścią mnie. Dziękuję wszystkim za wsparcie przez te lata. Zaszczytem i spełnieniem marzeń była gra, podróżowanie i poznawanie tak wielu niesamowitych osób, które wywarły wpływ na moje życie nie tylko jako siatkarki, ale i człowieka" - podkreśliła we wpisie na Instagramie Mlakar.

Iza Mlakar kończy karierę

O powodach swojej decyzji Mlakar rozmawiała z Piotrem Woźniakiem z WP Sportowych Faktów:

- Po trzech latach łączenia nauki z profesjonalną grą w siatkówkę byłam niejako zmuszona zawiesić studia. Nie było takiej możliwości, aby spędzać na uczelni po dziesięć godzin dziennie na zajęciach i ćwiczeniach, a do tego dochodzi jeszcze samokształcenie i nauka do egzaminów - przyznała przyszła lekarka. Zdradziła, że nie wybrała jeszcze specjalizacji, ale skłania się ku chirurgii.

- Dla mnie bycie lekarzem to najlepsza praca na świecie. Zwłaszcza dla osoby takiej jak ja, której największym marzeniem jest niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. Choć zdaję sobie też sprawę z tego, że nie jest to praca "dla każdego" - wyjaśniła.

Iza Mlakar - sukcesy

Iza Mlakar od 2012 roku występowała w rodzimym Nova Branik Maribor, z którym pięć razy triumfowała w mistrzostwach Słowenii. Do Novary przeniosła się w 2019 roku. Z reprezentacją do lat 23 sięgnęła po srebrny medal mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej. Została też najlepszą atakującą turnieju.

RadioZET.pl/PAP/WP Sportowe Fakty