Ile polscy siatkarze zarobili za wygranie MŚ? Dużo mniej niż piłkarze

Andreas Nicolaides
01.10.2018 10:10
siatkarze, MŚ 2018

Polscy siatkarze zdobyli mistrzostwo świata pokonując w finale Brazylię 3:0. Ile zarobili za zdobycie złotego medalu? Jakie otrzymali premie finansowe?

Reprezentacja Polski za wygranie MŚ w siatkówce 2018 otrzymała premię w wysokości 200 tysięcy dolarów. Dodatkowo nagrodzeni zostali siatkarze, którzy zdobyli indywidualne nagrody. Bartosz Kurek, najlepszy zawodnik MŚ, otrzymał 30 tysięcy dolarów.

MŚ w siatkówce: Ile zarobili polscy siatkarze za złoty medal?

Finalista MŚ - Brazylia otrzymała 125 tysięcy dolarów. Amerykanie, którzy zajęli trzecie miejsce - 75 tysięcy.

Premie finansowe dostali też siatkarze, którzy trafili do drużyny marzeń MŚ w siatkówce. W tym gronie znaleźli się Paweł Zatorski, Piotr Nowakowski i Michał Kubiak. Każdy z nich otrzymał nagrodę w wysokości 10 tysięcy dolarów.

Premie dla siatkarzy za MŚ dużo mniejsze niż dla piłkarzy

Trzeba przyznać, że premie w siatkówce są dużo niższe niż np. w piłce nożnej. Polska otrzymała za zdobycie mistrzostwa świata w siatkówce 200 tysięcy dolarów, podczas gdy Francja za wygranie piłkarskiego mundialu dostała prawie 40 milionów!

O wiele więcej od polskich siatkarzy zarobili piłkarze biało-czerwonych. Robert Lewandowski i spółka, którzy nie wyszli z grupy na MŚ w Rosji, otrzymali za udział w turnieju aż 8 milionów plus dodatkowe 1,5 miliona za sam awans do mistrzostw.