Zamknij

Ignaczak w Radiu ZET: Siatkarze muszą odciąć się od igrzysk w Tokio

31.08.2021 18:33
Krzysztof Ignaczak
fot. PAWEL SKRABA/REPORTER/EAST NEWS

- Boję się, że wypaliła się formuła z trenerem Vitalem Heynenem. Ten ogień już nie płonie tak, jak kiedyś. Wszystko zmieniły IO w Tokio - powiedział Krzysztof Ignaczak w programie Gość Radia ZET. Już w czwartek, 2 września, reprezentacja Polski rozegra swój pierwszy mecz mistrzostw Europy, w którym zmierzy się z Portugalią.

- Coś po prostu pękło w kadrze. Mam nadzieję, że trener odbuduje dobrą atmosferę i pozbiera kadrę do kupy - podkreślił. - Zawodnicy muszą odciąć się od igrzysk olimpijskich w Tokio. To już za nami. To samo podkreślił trener Vital Heynen. Cieszę się, że nasi siatkarze już deklarują zaciętą walkę o sukces. Gramy przecież przed własną publicznością - dodał.

Biało-czerwoni podejdą do turnieju jako jeden z faworytów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Vital Heynen ogłosił skład na mistrzostwa Europy

- Musimy skoncentrować się na tym co tu i teraz, to samo powtarzał kiedyś Adam Małysz. Nasi siatkarze mają ogromny potencjał. Są uważani za najlepszych na świecie i musimy to udowodnić. Starcie z Portugalią będzie dobrym początkiem mistrzostw Europy - uważa Ignaczak.

Przekuje też, że gra w kadrze zupełnie różnie się od występów w klubie.

- Tam możesz być kozakiem, ale kiedy nakładasz biało-czerwony trykot to jest zupełnie inaczej. Nasi siatkarze to fighterzy, którzy dobrze grają w klubach. Mamy doświadczoną reprezentację. Tworzą go doskonali zawodnicy i wiedzą, na co ich stać - podkreślił.

- Najlepiej byłoby, gdyby nasi siatkarze nie czytali wiadomości na swój temat. Muszą być skoncentrowani na grze. Na pewno muszą poprawić grę blokiem, bo to szwankowało w Tokio - dodał.

Cały program "Gość Radia ZET" z Krzysztofem Ignaczakiem:

Mecz Polska - Portugalia na żywo na sport.radiozet.pl. Relacja i wynik meczu live online w czwartek, 2 września, od godz. 17.30.

RadioZET.pl